Parapety granitowe

Przy wyborze parapetów zewnętrznych powinniśmy zwrócić uwagę na trwałość materiału. Parapety zewnętrzne narażone są na niekorzystne efekty pogodowe, takie jak mróz, upały czy grad. Dlatego wybierając materiał na te właśnie parapety, powinniśmy kierować się jego wytrzymałością.

Sprawa wygląda inaczej przy parapetach wewnętrznych. W ich przypadku ważniejszy jest efektowny wygląd, wytrzymałość zaś gra drugie skrzypce. Parapety stosowane do wewnątrz muszą idealnie łączyć się z aranżacją całego wnętrza. Nie ważne w jakim stylu zostało ono wykonane, czy jest to wnętrze klasyczne, nowoczesne, skandynawskie czy nowojorskie, wszystko musi do siebie idealnie pasować.

Materiał na parapety zewnętrzne – najtrwalsze parapety granitowe

Na parapety zewnętrzne można zastosować różne materiały, jednak nie wszystkie są tak samo dobre i preferowane przez najlepszych projektantów. Parapety stosowane na elewacjach można wykonać ze stali, drewna, plastiku oraz kamienia.

Parapety stalowe są bardzo często wybierane jako materiał budżetowy. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie za sobą ten wybór. Pierwszą sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest trwałość – stal na pierwszy rzut oka wydaje się trwała. Jednak jest całkowicie odwrotnie. Stalowe parapety bardzo łatwo zarysować, a każda rysa jest bardzo widoczna i rzuca się w oczy. Kolejną ogromną wadą, zwłaszcza dla ludzi z lekkim snem, będzie hałas spowodowany deszczem spadającym na stalowe parapety. Zaletą tego materiału będzie cena, stalowe parapety są zwyczajnie tanie. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie wady, czy są tego warte?

Parapety PCV to kolejny przykład, gdzie niska cena idzie w parze z niską wytrzymałością. Są one tanie, jednak słońce bardzo szybko sprawia, że wypłowieją i będą szpecić całą elewacje.

Parapety drewniane są niesamowicie piękne, lecz niestety drogie. Mimo, że drewno nadaje się do zastosowania na zewnątrz, wymaga pewnej wiedzy w temacie zadbania. Drewno trzeba często impregnować oraz dbać o nie. W innym wypadku materiał może szybko nasiąknąć wodą w wilgotniejszych miesiącach i spowodować wiele szkód, a jedyną możliwą formą naprawy, będzie wymiana.

Naszym faworytem są parapety kamienne, które mimo swojej ceny, są bardzo trwałe, odporne na wszystkie warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne!

Zewnętrzne parapety granitowe

To, od czego warto zacząć ten akapit, to zdecydowanie trwałość tego niesamowitego materiału. Granit jest skałą magmową, która powstała w temperaturze 1400 stopni Celsjusza. Nie można sobie wymarzyć trwalszego materiału, który został stworzony w tak skrajnych warunkach. Dzięki takiemu pochodzeniu, granit jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych i dekoracyjnych jaki istnieje. Charakteryzuje się on bardzo niską ścieralnością i wysoką trwałością na uszkodzenia mechaniczne.

Granit jest też idealnym izolatorem. Dzięki niemu w zimne i krótkie dni w twoim domu będzie cieplej, a w upalne lato chłodniej. Nocne ulewy też nie sprawią żadnych problemów. Kamień granitowy nie przenosi żadnych dźwięków do wnętrza, dzięki czemu będziesz spać spokojnie.

Parapety granitowe charakteryzują się bardzo niską nasiąkliwością, dzięki czemu wilgoć i obfite opady nie są w stanie wyrządzić mu żadnej krzywdy. Sprawa ma się zgoła inaczej przy parapetach drewnianych, które szybko mogą spuchnąć i wymagać wymiany!

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać parapety z granitu, jest niesamowite bogactwo kolorów i wzorów. Granit to materiał, z którego zawsze dobierzemy coś pod kolor elewacji. Nie ważne, czy szukamy parapetów do okien antracytowych, do okien w kolorze złoty dąb czy tradycyjnych białych ram, każdy znajdzie coś dla siebie.

Co do samej ceny parapetów z granitu, to nie jest ona taka straszna, jak się wydaje. Przy wyborze budżetowego kamienia, można kupić parapety w bardzo okazyjnych cenach, a nawet wtedy liczba kolorów jest bardzo duża!

Parapet granitowy to także gwarancja posiadania elementu, który zwróci uwagę na Twój dom.

Jaki materiał wybrać na parapet wewnętrzny? Parapety marmurowe i granitowe.

Wybór materiałów kamiennych do wnętrz jest jeszcze większy. Prócz granitu mamy tutaj też do wyboru ulubiony materiał starożytnych greków i rzymian – mowa oczywiście o marmurze.

Marmur, mimo tego, że także jest kamieniem, nie nadaje się na zewnątrz. Marmury to wapienie, które charakteryzują się dosyć sporą nasiąkliwością, przez co mogą być problematyczne w formie zewnętrznych parapetów marmurowych. Sprawa ma się zgoła inaczej w przypadku wnętrz. Marmur jest idealnym materiałem do zastosowań wewnętrznych, a dzięki niesamowitej gamie zarówno wzorów jak i kolorów, podbija serca wielu projektantów.

Granit również świetnie sprawdzi się jako wewnętrzne parapety. Można śmiało uznać, że do zastosowań wewnętrznych jest to niezniszczalny materiał.

Nasza firma nie prowadzi produkcji parapetów z tak zwanych pasów, które są znacznie gorszej jakości od slabów, czyli dużych płyt granitowych. Zarówno parapety kamienne jak i blaty z kamienia naturalnego wycinamy tylko z najlepszego materiału.

Parapety marmurowe

Zaletą parapetów marmurowych jest niesamowita różnorodność wzorów, której nie ma żaden inny materiał. Niesamowite mazaje, układające się w cudowne wzory, są świetnym materiałem dekoracyjnym do wnętrz.

Parapet marmurowy wymaga jednak nieco większego wysiłku. Należy je impregnować raz na jakiś czas, aby zachowały się w idealnym stanie przez całe dekady.

Parapety z konglomeratu

Parapety wykonane z konglomeratu maja świetne właściwości użytkowe. Konglomerat to materiał pochodzenia kamiennego. Powstaje z miału kamiennego połączonego z żywicą epoksydową. Jest to bardzo trwały materiał, nadający się zarówno na parapet wewnętrzny, jak i na inne produkty, takie jak blaty czy schody.

Parapet z kamienia – cena parapetów granitowych

Ceny parapetów z kamienia są bardzo różne w zależności od wybranego materiału, poprzez wykończenia oraz obróbkę końcową.

Parapety mogą być wykonane dokładnie na życzenie klienta, idealnie na wymiar podany przez klienta – co do milimetra. Kamień jest bardzo wdzięcznym materiałem, który można dowolnie obrobić.

Parapety marmurowe czy granitowe mogą mieć dowolnie obrobione krawędzie. Może to być faza 2 mm czy 5 mm. Kamień może być fazowany od dołu i od góry, a każda krawędź może zostać wypolerowana.

Ceny kamienia są różne. Materiał jest najważniejszym elementem, który wpływa na cenę parapetu. W zależności od kamienia, cena gotowego parapetu może zaczynać się od 130 zł za metr bieżący parapetu o głębokości 25 cm, a kończyć nawet na 500 zł.

Wykonujemy parapety z kamienia naturalnego od wielu lat. Nasze produkty są montowane w całej Europie. Prowadzimy usługi kompleksowe. Zawsze osobiście jedziemy wykonać dokładne pomiary. Następnie, w pełni wyposażonym warsztacie, wykonujemy parapety zgodnie z wcześniej pobranymi wymiarami. Firma KMX wykonuje również montaże na zlecenie klienta. Kamień naturalny, parapety marmurowe, wewnętrzne, blaty kamienne, schody kamienne i elewacje montujemy w całej Polsce i dużej części Europy.

Rate this page