Dlaczego warto wybrać schody kamienne? Zalety, rodzaje oraz zastosowanie schodów kamiennych

Urządzając swój dom, chcemy, aby wybrane przez nas materiały nie tylko były dobre jakościowo, ale również, aby sprawiły, że będzie on wyjątkowy na tle innych.

Szczególnie powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim materiałem na schody, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, gdyż wbrew pozorom to właśnie one potrafią zadecydować o charakterze całej aranżacji. Schody z kamienia to rozwiązanie łączące w sobie ciekawy i ekskluzywny design z niesamowitą funkcjonalnością i jakością.

Kamień to doskonały materiał na schody, przewyższający inne surowce pod wieloma względami. Jeśli chcemy, aby nasze schody wewnętrzne oraz zewnętrzne cieszyły nasze oko, a dodatkowo zachwycały w użytkowaniu, warto postawić na schody z kamienia naturalnego.

Schody z kamienia – najlepsza inwestycja na długie lata

Kamień od dawien dawna wykorzystywany jest w budownictwie oraz jako element dekoracyjny, a zawdzięczyć może to swoim niezwykłym właściwościom. Surowiec ten jest bardzo trwały i wytrzymały, a dodatkowo w dzisiejszych czasach kamień uznawany jest za materiał ekskluzywny.

Decydując się na schody z kamienia, możemy mieć pewność, że będzie to inwestycja na długie lata. Schody kamienne będą niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. A jeśli mamy na myśli granit, możemy mówić praktycznie o niezniszczalnym rodzaju kamienia. Kolejną ogromną zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości zarówno schodów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, co wpływa na ogólną funkcjonalność.

Istotnym aspektem jest również różnorodność. Schody z kamienia to mnóstwo możliwości, wzorów i kolorów. W przypadku granitu możemy pozwolić sobie na dowolność w obróbce, niecodzienne dodatki oraz wybierać wśród szerokiej gamy kolorystycznej. Innym popularnym kamieniem jest marmur, który sam w sobie zachwyca swoimi niepowtarzalnymi wzorami.

Oczywiście niepodważalną zaletą schodów z kamienia jest ich niesamowity efekt wizualny. Schody kamienne dodadzą prestiżu oraz luksusu każdemu wnętrzu. Schody granitowe czy marmurowe to efektowna dekoracja, nadająca każdej aranżacji niepowtarzalnego charakteru. Decydując się na schody zewnętrzne z kamienia, podniesiemy estetykę całego domu.

Bezkonkurencyjne schody zewnętrzne z kamienia – schody z granitu

Schody zewnętrzne powinny być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne, a dodatkowo powinny pięknie zdobić nasz dom. Najlepszym wyborem w tym wypadku będą schody granitowe. Granit to skała magmowa cechująca się niesamowitą wytrzymałością, trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo kamień ten wyróżnia się bardzo niską nasiąkliwością, dzięki czemu żaden deszcz, grad czy wilgoć nie są w stanie go zniszczyć. Istotny jest również fakt, iż schody granitowe odporne będą na promieniowanie UV i inne warunki atmosferyczne – upały czy mróz nie są problemem! Wszystkie cechy granitu sprawią, że jest on idealnym materiałem na schody zewnętrzne. Wbrew pozorom granit to również szeroka gama kolorystyczna i różne możliwości wykończenia, które możemy dostosować pod własne preferencje. W przypadku schodów zewnętrznych warto zastosować warstwę antypoślizgową, jednak schody granitowe to również doskonały wybór do wnętrz, gdzie możemy postawić na efektowny połysk. Granit to kamień naturalny, który doskonale skomponuje się z wnętrzami zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym, dodając im klasy i uroku.

Schody granitowe to eleganckie i doskonałe jakościowo rozwiązanie. Możemy wykorzystać je zarówno w przestrzeni otwartej, gdzie stale będą narażone na intensywne oddziaływanie czynników zewnętrznych, jak i w formie ciekawego elementu eleganckich wnętrz. W obu przypadkach granit sprawdzi się niezawodnie, a wykonane z niego schody w nienaruszonym stanie będą cieszyć nas latami.

Schody marmurowe jako idealna dekoracja eleganckich wnętrz

Schody niejednokrotnie stają się ozdobą wnętrza, mogą wnieść wiele elegancji, szyku i prestiżu. Kamień to zdecydowanie solidne rozwiązanie, a jeśli dodatkowo zależy nam na niesamowitym wyglądzie, to warto postawić na marmur. Bogata kolorystyka marmuru oraz unikalne wzornictwo podniosą estetykę każdego wnętrza. Schody marmurowe to klasa sama w sobie.

Marmur to również kamień naturalny cechujący się trwałością oraz niesamowitą jakością. Jednak w tym wypadku powinniśmy zrezygnować z zastosowania zewnętrznego. Wiąże się to z cechami fizycznymi marmuru, który jest wapieniem, a co za tym idzie, ma wysoką nasiąkliwość, dlatego nie poradzi sobie z warunkami panującymi na zewnątrz. Jednak stosując marmur na schody wewnętrzne, nie musimy się martwić – wykorzystanie marmuru w domu to doskonały sposób na wytrzymałe schody o niepowtarzalnym wyglądzie.

Eleganckie schody marmurowe dopełnią wnętrza każdego domu. Schody kamienne z marmuru to bezpieczne oraz solidne rozwiązanie, odznaczające się nietuzinkowym efektem wizualnym.

Zapytaj o oferte

Prosimy o podanie danych oraz uszczegółowić swój projekt, abyśmy mogli precyzyjnie przygotować ofertę.