Posadzka granitowa

Materiałów do wykorzystania na posadzki jest całe mnóstwo. Drewno, ceramika, beton, żywica i oczywiście kamień. Każdy surowiec z tej listy charakteryzuje się innymi właściwościami fizycznymi, odpornością oraz ceną. Przed wyborem produktu na posadzkę, trzeba sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie – jakie wymagania posadzka powinna spełniać w tym konkretnym miejscu?

Warto dokładnie zastanowić się nad tym pytaniem. Czy szukasz materiału na rok lub dwa, czy ma to być posadzka, która powinna wytrzymać całe pokolenia? Szukasz materiału ciepłego i przyjemnego w dotyku, czy wręcz przeciwnie – zależy ci na posadzkach w chłodnym stylu? Należy również wziąć pod uwagę, co zagraża posadzce w danym miejscu.

Odpowiadając na wszystkie te pytania, należy wybrać taki materiał, który najlepiej się sprawdzi. Oczywiście jest jeszcze cena. Materiały na posadzki można kupić już od 20 zł za metr kwadratowy. Mowa oczywiście o tych najtańszych. Droższe mogą kosztować 50, 100, a nawet 400 czy 600 zł za m2.

Posadzki drewniane zwykle są przyjemne w dotyku, miło chodzi się po nich na boso, ale niestety jest to materiał podatny na uszkodzenia mechaniczne, a co najgorsze – chłonie wodę. Na spuchnięte deski i panele może poradzić tylko wymiana, niestety ta często wiąże się w przełożeniem całego parkietu.

Klasyczna ceramika to materiał dość trwały. Niestety za płytki ceramiczne ratyfikowane, czyli takie trzymające wymiar, trzeba sporo zapłacić. Często cena jest podobna do płytek kamiennych, które są znacznie trwalsze!

Płytki kamienne wyróżnia też unikalny wzór. Nigdy nie trafisz na dwie takie same płytki. Jest to niesłychana zaleta, bo takiej różnorodności nie znajdziesz w materiałach sztucznych. Trwałość kamienia na uszkodzenia mechaniczne przeszła już do legendy. Do dziś możemy oglądać piękne kamienne budowle czy posadzki kamienne z PRL-u, które nawet dzisiaj są w idealnym stanie. Posadzka granitowa to lider wśród kamieniu pod kątem trwałości. Wykorzystując granit nigdy nie będziesz musiał remontować podłóg w domu.

Najtrwalsze posadzki kamienne, czyli posadzka granitowa w akcji

Liderem w temacie trwałości jest zdecydowanie granit. Ta skała powstała podczas stygnięcia lawy w temperaturze ponad 1400 stopni Celsjusza. Dzięki temu materiał jest bardzo twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne, a ponad to charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością.

Krótko mówiąc – granit jest materiałem idealnym na posadzki. Nie wchłania wody, nie rysuje się i ma niską ścieralność, co gwarantuje perfekcyjny stan posadzki na długie lata.

Kamienie granitowe mają ogromną ilość wzorów i kolorów. Za pomocą granitu ułożysz posadzki czarne jak perła, piaskowe, beżowe, brązowe, białe, a nawet zielone. Płytki granitowe można znaleźć niemal we wszystkich kolorach tęczy.

Posadzki granitowe są wykorzystywane od lat w miejscach, gdzie jest duży ruch. Są to przede wszystkim centra handlowe, supermarkety, restauracje. Użycie materiału trwałego, takiego, który będzie nieskazitelny przez długie lata, ma szczególny sens w biznesie. W firmie, nie ważne czy to sklep, restauracja czy bank, każdy dzień, kiedy budynek jest zamknięty z powodu remontu, oznacza straty. Dlatego posadzki granitowe to świetne rozwiązanie, bo dzięki nim nigdy nie będziesz ryzykować utraty dochodu!

Podłoga z granitu to także bezpieczeństwo. We wnętrzach, gdy liczy się przede wszystkim wygląd, najczęściej wykorzystuje się kamień polerowany. Inaczej sprawy mają się na posadzkach zewnętrznych. Bezpieczeństwo gra szczególną rolę, bo zdrowia nigdy się nie kupi. Wykorzystując granit płomieniowany zyskamy nie tylko trwały materiał, ale także posadzkę antypoślizgową. Powierzchnia antypoślizgowa jest szczególnie ważna w deszczowe i mroźne dni, kiedy na śliskiej posadzce łatwo o wypadek.

Klasyczna posadzka w nowoczesnym wydaniu. Wewnętrzne posadzki marmurowe

Marmur to piękny materiał wykorzystywany od setek lat. Niestety w porównaniu do granitu jest nieco miększym kamieniem i charakteryzuje się nieco większą chłonnością. Przez to marmur nie nadaje się na posadzki zewnętrzne, które są domeną granitu. Posadzki marmurowe świetnie sprawdzą się wewnątrz.

Płytki marmurowe wyróżniają się na tle innych posadzek. Dzieje się tak dzięki niesamowitym wzorom. Wybierając odpowiedni materiał można ułożyć płytki w taki sposób, aby całość tworzyła jeden ogromny obraz. Taki efekt jest bardzo widoczny zwłaszcza w łazienkach, gdzie wykorzystuje się do tego celu marmur przygotowywany na zamówienie.

Posadzki z marmuru bardzo łatwo utrzymuje się w czystości. Wystarczy odpowiedni mop oraz letnia woda, a nie będzie na nim żadnych smug!

Rate this page
Zapytaj o oferte

Prosimy o podanie danych oraz uszczegółowić swój projekt, abyśmy mogli precyzyjnie przygotować ofertę.