Schody dywanowe

Samonośna konstrukcja schodów dywanowych przyciąga uwagę – są minimalistyczne, pozbawione niepotrzebnych dodatków. Zachwycają jedynie swoją prostą budową i oryginalną konstrukcją przypominającą falującą wstęgę.

Do jakich wnętrz pasują schody dywanowe?

Schody dywanowe to konstrukcja zredukowana do najpotrzebniejszych elementów, idealnie pasująca do najnowszych trendów. Świetnie spisze się zwłaszcza we wnętrzach nowoczesnych, które stawiają na estetykę oraz użytkowy charakter każdego elementu. Nie ma tam miejsca na puste dekoracje, które nie wnoszą nic ciekawego. Wszystko musi do czegoś służyć, a poza tym musi być efektowne.

Opisywany typ schodów samonośnych można wykonać z różnych materiałów. Mimo minimalistycznego charakteru, schody dywanowe potrzebują dobrze wykonanej i stabilnej konstrukcji, podobnie jak schody półkowe oraz schody wspornikowe. Projekt schodów dywanowych opiera się przede wszystkim na zasadzie minimalizmu. Stanowi proste i skuteczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce i pozbyć się zbędnych elementów.

Schody dywanowe najczęściej dzieli się na:

  • jedno- lub dwubiegowe,
  • zabiegowe,
  • z podestem,
  • wachlarzowe.

Zaletą schodów dywanowych jest ich wygląd. Jeśli zamierzasz wykorzystać właśnie tę konstrukcję na schody do swojego domu, powinna być ona dobrze wyeksponowana, tak aby przyciągała wzrok. Błędem jest wybranie tak pięknych schodów i umieszczenie ich w niewidocznym kącie lub zastawianie meblami. Schody dywanowe dobrze wyglądają w każdym wnętrzu, ale najlepiej sprawdzają się w minimalistycznych przestrzeniach. Jeśli planujesz zamontować schody dywanowe w swoim domu, zamów je u fachowca. Wybierz doświadczonego specjalistę, który pomoże Ci uniknąć częstych błędów. Podsumowując, jeśli planujesz kupić schody dywanowe, lepiej skonsultuj się z naszym ekspertem. Podpowie on, jaki rodzaj wykładziny nadaje się do Twojego domu, a także pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiedni wzór i kolorystykę.

Z jakich materiałów można wykonać schody dywanowe?

Kolejną zaletą wyboru tej konstrukcji jest fakt, że schody dywanowe możemy wykończyć w dowolny sposób. Do wyłożenia konstrukcji można użyć tańszych materiałów, takich jak mikrocement dekoracyjny, kamień na dywany z dodatkiem żywicy, czystą żywicę poliestrową lub, bardziej tradycyjnie, można wykończyć schody płytkami ceramicznymi lub gresowymi.

Jednak przy wyborze pięknej i nowoczesnej konstrukcji częściej decydujemy się na materiały z wyższej półki, którymi najczęściej są drewno i kamień. W tym zestawieniu kamień wychodzi niewątpliwie korzystniej – jest trwalszy, ma większą gamę kolorów, a jego cena jest zbliżona do ceny drewna naturalnego, które stosuje się do tego celu. Schody dywanowe drewniane z pewnością wyglądają bardzo korzystnie i nadają przytulności wnętrzom, jednak aby zawsze tak wyglądały, należy pieczołowicie o nie dbać. Co więcej, ich wytrzymałość na zarysowania i plamy jest niższa niż schodów dywanowych z kamienia naturalnego. Schody drewniane nie sprawdzą się w każdym miejscu, a schody dywanowe samonośne z kamieni są funkcjonalne wszędzie. W przypadku schodów dywanowych materiał wykonania jest niesamowicie istotny. Do produkcji schodów dywanowych najczęściej wybieramy granit i marmur. Stopnie schodów dywanowych pokrywamy odpowiednio przygotowanymi płytami z kamienia. Materiał ten ma znacznie lepsze parametry wytrzymałościowe niż schody z drewna dębowego. W naszej ofercie znajdują się różne kolory kamieni naturalnych, które mogą być użyte na powierzchnię schodów dywanowych.

 

Schody dywanowe z kamienia. Granitowe i marmurowe schody dywanowe.

Jednym z najlepszych materiałów do wykończenia schodów dywanowych jest kamień. Najczęściej stosowane odmiany kamienia to granit i marmur.

Schody granitowe są bardzo trwałe. Granit to skała magmowe, która powstaje w temperaturze około 1400 stopni Celsjusza w momencie stygnięcia lawy. Na świecie nie ma wielu materiałów, które powstają w tak skrajnych warunkach. To czyni granit jednym z najlepszych materiałów budowlanych oraz dekoracyjnych.

Dzięki swojej budowie granit ma jeszcze jedną ważną zaletę, mianowicie: daje się dowolnie obrabiać, dzięki czemu można wykonać na jego powierzchni dodatkowe paski antypoślizgowe. Nie trzeba przyklejać na nich żadnych pasków z gumy, szpecących dywaników i innych niepotrzebnych elementów. Schody będą piękne i bezpieczne! Granit to materiał, który może służyć przez wiele lat. Oznacza to, że na konserwacji oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również czas i wysiłek. Granit jest jednym z najbardziej odpornych materiałów dostępnych na rynku, więc możesz mieć pewność, że będzie służył przez lata. Dzięki temu jest to optymalny wybór na schody, a także inne powierzchnie w Twoim domu.

Schody dywanowe białe z marmuru

Niestety granit charakteryzuje się specyficzną budową jawnokrystaliczną. Przez co zwykle wygląda jak nakrapiany. Oczywiście są wyjątki w postaci kamieni granitu Viscont White, Cosmic Black i kilku innych. Jednak charakterystycznym elementem granitu jest jego nakrapiany wygląd.

Granit ma jeszcze jedną wadę – nie występuje w białym kolorze. Biały kolor we wnętrzach jest bardzo pożądany i poszukiwany, zwłaszcza pod postacią naturalnych materiałów.

Na całe szczęście białego marmuru jest zawsze pod dostatkiem i można z niego wykonywać schody każdego rodzaju, pod warunkiem, że są to schody wewnętrzne. Wada marmuru jest taka, że ma większą nasiąkliwość niż granit, stąd nie można stosować go na zewnątrz. Poza tym nie zauważysz różnicy w ich trwałości.

Białe schody marmurowe to ostatni krzyk mody. Ich design idealnie trafia do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Są łatwe w utrzymaniu czystości i wyglądają niesamowicie.

Montaż schodów dywanowych – jak wykonać schody dywanowe?

Aby zrobić schody dywanowe, trzeba mieć wiedzę oraz doświadczenie. Są to schody samonośne, dlatego konstrukcja powinna być wykonana z najwyższą starannością, aby nie doszło do nieszczęścia.

Schody dywanowe można zrobić na wylewce betonowej. Schody dywanowe betonowe robi się z wykorzystaniem zbrojenia, które następnie zostaje zalane betonem.

Innym sposobem jest wykorzystanie pełnej konstrukcji stalowej bez dodatku betonu. Takie rozwiązanie ma pewną zaletę. Jeśli przykładowo chcemy mieć białe schody dywanowe z kamienia, wystarczy zamówić stalowy stelaż malowany na biało, a schody wyłożyć okładziną kamienną. Można to zrobić z marmuru Pure White o grubości 2 lub 3 cm.

Nowoczesne schody dywanowe cena. Ile kosztują schody dywanowe z kamienia naturalnego?

Wszystko zależy od tego, jaki materiał wybierzemy do wykończenia schodów dywanowych. Koszt konstrukcji, nie ważne czy jest ona wykonana z betonu czy stali, jest porównywalny. Konstrukcja pod schody dywanowe wyceniania jest indywidualnie, jednak zwykle są to ceny rzędu 10–15 tysięcy zł.

W przypadku wykorzystania granitu lub marmuru – wszystko zależne jest od koloru na jaki się zdecydujesz. Kamień może być tańszy lub droższy. Tanie granity to ceny rzędu 200-300 zł za m2 surowego materiału. Są oczywiście też takie, które kosztują około 1000 zł za m2.

Podobnie jest z marmurem. Biały marmur to koszt około 700 zł, ale jeśli zależy nam na strukturze kamienia i tym niesamowitym kolorze, warto zastanowić się nad aglomarmurem, który można kupić już w cenie około 300 zł za m2.

Schody dywanowe firmy KMX

Dlaczego warto kupić schody dywanowe u nas? Jesteśmy firmą mającą wieloletnie doświadczenie, które możesz zobaczyć w naszych realizacjach. Tych realizacji są setki, każda w innym stylu, z wykorzystaniem setek różnych materiałów.

Wszystkie nasze usługi prowadzimy kompleksowo. Jeśli zamówisz u nas schody dywanowe, to przyjedziemy aby pobrać wymiary i wykonać projekt konstrukcji. Stworzymy ją pod schody dywanowe ze stali i zamontujemy. Również osobiście wybieramy materiał, obrabiamy go i montujemy u klienta na schodach.

Kolejną zaletą, dla której warto skorzystać z naszych usług, jest wykonanie barierek stalowych lub szklanych. Zamawiając schody u nas, nie musisz szukać kolejnego wykonawcy i sprawdzać jego kompetencji. Wykonujemy konstrukcje, schody oraz balustrady osobiście.

Rate this page