Schody marmurowe

Marmur jest materiałem klasycznym, zawsze eleganckim i modnym. Od tysięcy lat wykorzystywany do upiększania wnętrz naszych domów. Nasze marmury selekcjonujemy ze szczególną starannością, tak że proponowane przez nas materiały są najwyżej klasy, zarówno pod względem kolorystyki jak i jakości. Mimo, że nie jest tak odporny na ścieranie jak granit, to jego struktura jest gładka a nasycenie barwy unikatowe. Schody z tego materiału można po wielu latach użytkowania odnowić, tak że będą wyglądały jakby zostały położone wczoraj. Marmur można także poddawać obróbce płaszczyzny, tak zwane antykowanie. Możemy w ten sposób uzyskać wyjątkowy efekt, często nazywany satynowanym lub skórzanym (leather finisz) Według licznych nie ma piękniejszego kamienia niż marmur.

Schody marmurowe, czarne, białe, a może podświetlane?

W dzisiejszych czasach ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dostęp do materiałów jest bezproblemowy, nawet jeśli mowa o produktach z drugiego końca świata. Całkiem inaczej wygląda również produkcja schodów kamiennych, blatów granitowych czy parapetów z kamienia. Kiedyś sporo rzeczy robiło się ręcznie lub za pomocą prostych elektrycznych narzędzi. W tej chwili technologia do obróbki kamienia, i nie tylko, rozwinęła się w taki sposób, że można zrobić niemal wszystko.

Świetnym przykładem będą chociażby schody podświetlane. Niektóre marmury charakteryzują się transparentnością. Znaczy to tyle, że w pewnym stopniu przepuszczają światło. Dzięki tej właściwości można dowolnie podświetlić schody, a nawet blaty kamienne. Materiał taki jak marmur Pure White, o nieskazitelnym białym kolorze, w kompozycji z podświetleniem da nam niesamowity efekt. Ważne jest odpowiednie dobranie światła, koloru, barwy oraz mocy, aby cały efekt był idealnie zharmonizowany się z całą aranżacją. Dodatkowo podświetlone schody są bardzo bezpieczne. Nocą nie trzeba świecić dodatkowych lamp, wystarczy nam lekkie światło schodów, a ich dobra widoczność ochroni nas przed upadkiem. W przypadku zaciemnionego miejsca zdarza się postawić nieostrożny krok, a to już tylko moment od nieszczęścia. Dlatego warto skorzystać z możliwości podświetlenia schodów z kamienia naturalnego.

Czarne schody marmurowe są rewelacyjnym rozwiązaniem do wnętrz klasycznych, które cechują się ładem i porządkiem. Wnętrza klasyczne są pozbawione niepotrzebnych dodatków, stawia się w nich na stonowane barwy w określonej, raczej małej ilości. Taki kontrast jak biel i czerń to idealne połączenie do tego typu wnętrz. Czarne schody świetnie zgrywają się z białymi ścianami, pięknymi białymi firankami czy z białymi posadzkami marmurowymi. Do wyboru mamy czarny kamień w polerze lub macie. Z doświadczenia wiemy, że lepiej wybierać te matowe. Są one znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, zwłaszcza jeśli chodzi o smugi po myciu.

Warto wspomnieć jeszcze o takich klasykach jak schody z marmuru crema marfil i schodach z marmuru breccia. Są to kamienie o zdecydowanie ciepłej barwie i idealnie sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych. Są też odpowiednie dla ludzi ceniących sobie przytulne dodatki do wnętrz.

Schody granitowe czy marmurowe? Schody z marmuru wewnętrzne

Często dostajemy pytanie, jakie schody klient powinien wybrać – czy mają to być schody z granitu czy z marmuru. Kamień na schody zewnętrzne musi być trwały, charakteryzować się niską nasiąkliwością, być odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na kwasy i inne rzeczy, z którymi ma styczność. Dlatego w przypadku schodów zewnętrznych do wyboru pozostaje jedynie granit. Jest on nieco trwalszy od marmuru, ma niższą nasiąkliwość i nie reaguje z kwasami.

W przypadku schodów wewnętrznych wybór materiału jest całkowicie dowolny. Najważniejsze jest to, aby podobał się użytkownikowi. Możemy bez problemu wybrać niemal każdy marmur, granit czy materiały pół-kamienne, jak spieki czy konglomeraty. Wewnątrz marmur jest niemal tak samo trwały jak granit i ciężko znaleźć między nimi różnice w wytrzymałości.

Schody marmurowe – ile kosztują i jakie mają opinie?

Jest bardzo wiele czynników wpływających na cenę schodów z kamienia czy marmuru. Wszystko zależy od tego, jaka to ma być realizacja, czy mają to być schody tradycyjne okładzinowe, półkowe, wspornikowe czy dywanowe. Dużo zależy także od materiału, ponieważ każdy kamień ma inną cenę. Wpływ na koszta ma także montaż i jego miejsce – czy będzie to dom, blok, a może galeria handlowa. W zależności od wykonania, wycena zawsze będzie inna. Za każdym razem do projektu podchodzimy indywidualnie. Nasze usługi prowadzimy od wielu lat w całej Polsce i sporej części Europy.

Firmę KMX wyróżniają przede wszystkim realizacje. Możemy się pochwalić setkami projektów, od tych najprostszych, po bardzo skomplikowane. Wszystkie usługi prowadzimy kompleksowo – od wyceny, przez pomiary, produkcję aż po montaż. Do każdej realizacji gwarantujemy kilkuletnią gwarancję.

Zapytaj o oferte

Prosimy o podanie danych oraz uszczegółowić swój projekt, abyśmy mogli precyzyjnie przygotować ofertę.