Schody marmurowe

Marmur jest materiałem klasycznym, zawsze eleganckim i modnym. Od tysięcy lat jest wykorzystywany do upiększania wnętrz naszych domów. Nasze marmury selekcjonujemy ze szczególną starannością, więc proponowane przez nas materiały są najwyżej klasy, zarówno pod względem kolorystyki, jak i jakości. Mimo że marmur nie jest tak odporny na ścieranie, jak granit, to jego struktura jest gładka, a nasycenie barwy unikatowe. Schody z tego materiału można po wielu latach użytkowania odnowić, tak aby wyglądały jakby zostały położone wczoraj. Marmur można również poddawać obróbce płaszczyzny poprzez tak zwane antykowanie. Możemy w ten sposób uzyskać wyjątkowy efekt, często nazywany satynowanym lub skórzanym (leather finish). Według licznych opinii nie ma piękniejszego kamienia niż marmur. Jest to niezwykle trwały materiał, który może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Jest odporny na zimno, wilgoć i większość środków chemicznych. Dzięki temu idealnie nadaje się do stosowania na tarasach, balkonach i patio. Oczywiście należy pamiętać o właściwej pielęgnacji w celu utrzymania jego piękna i funkcjonalności. Oprócz regularnego czyszczenia, musimy zadbać o to, aby kamień był odpowiednio uszczelniony. Chroni go to przed wnikaniem brudu i wilgoci.

Schody marmurowe, czarne, białe, a może podświetlane?

W dzisiejszych czasach ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dostęp do materiałów jest bezproblemowy, nawet jeśli mowa o produktach z drugiego końca świata. Całkiem inaczej wygląda również produkcja schodów kamiennych, blatów granitowych czy parapetów z kamienia. Kiedyś sporo rzeczy robiło się ręcznie lub za pomocą prostych elektrycznych narzędzi. W tej chwili technologia do obróbki kamienia, i nie tylko, rozwinęła się w taki sposób, że można zrobić niemal wszystko. Schody kamienne z marmuru można poddać obróbce i uzyskać na powierzchni lustrzany połysk, który dodaje wrażenia luksusu do wystroju wnętrza. Bogata kolorystyka marmuru pozwala także na dopasowanie kamienia do niemalże każdego stylu wnętrza. Posadzki łazienkowe, parapety, okładziny ścian, kominki, blaty kuchenne – tutaj świetnie sprawdzi się marmur. Kamień naturalny pasuje wszędzie i aranżacje z jego użyciem wprowadzają niesamowity klimat do wnętrz.

Świetnym przykładem są schody podświetlane. Niektóre marmury charakteryzują się transparentnością. Znaczy to tyle, że w pewnym stopniu przepuszczają światło. Dzięki tej właściwości, można dowolnie podświetlić schody, a nawet blaty kamienne. Materiał taki jak marmur Pure White, o nieskazitelnym białym kolorze, w kompozycji z podświetleniem da nam niesamowity efekt. Ważne jest odpowiednie dobranie światła, barwy oraz mocy, aby cały efekt był idealnie zharmonizowany z całą aranżacją. Dodatkowo, podświetlone schody są bardzo bezpieczne. Nocą nie trzeba świecić specjalnie lamp, wystarczy nam lekkie światło schodów, a ich dobra widoczność ochroni nas przed upadkiem. W przypadku zaciemnionego miejsca zdarza się postawić nieostrożny krok, a to już tylko moment od nieszczęścia. Dlatego warto skorzystać z możliwości podświetlenia schodów z kamienia naturalnego.

Czarne schody marmurowe są rewelacyjnym rozwiązaniem do wnętrz klasycznych, które cechują się ładem i porządkiem. Wnętrza klasyczne są pozbawione niepotrzebnych dodatków, stawia się w nich na stonowane barwy w określonej, raczej małej, ilości. Taki kontrast jak biel i czerń to idealne połączenie do tego typu wnętrz. Czarne schody świetnie zgrywają się z białymi ścianami, pięknymi białymi firanami czy z białymi posadzkami marmurowymi. Do wyboru mamy czarny kamień w polerze lub macie. Z doświadczenia wiemy, że lepiej wybierać te matowe. Są one znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, zwłaszcza jeśli chodzi o smugi po myciu.

Warto wspomnieć jeszcze o takich klasykach, jak schody z marmuru Crema Marfil i schodach z marmuru Breccia. Są to kamienie o zdecydowanie ciepłej barwie i idealnie sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych. Są też odpowiednie dla ludzi ceniących sobie przytulne dodatki do wnętrz.

Schody marmurowe idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz. Schody wewnętrzne z marmuru doskonale współgrają ze szklanymi i metalowymi dodatkami. Jeśli chcemy stworzyć minimalistyczne wnętrze, to właśnie tego potrzebujemy. Schody wewnętrzne z marmuru to świetna inwestycja – marmurowe schody cechują się wysoką odpornością na ścieranie i zarysowania. Ciekawą opcją jest dołożenie balustrad do schodów marmurowych. Balustrady mogą stanowić wisienkę na torcie i sprawić, że projekt schodów z marmuru będzie jeszcze ciekawiej dopełniał wnętrze.

 

Schody granitowe czy marmurowe? Schody marmurowe wewnętrzne

Często dostajemy pytanie, jakie schody klient powinien wybrać – czy mają to być schody z granitu czy z marmuru. Kamień na schody zewnętrzne musi być trwały, charakteryzować się niską nasiąkliwością, być odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na kwasy i inne rzeczy, z którymi ma styczność. Dlatego w przypadku schodów zewnętrznych do wyboru pozostaje jedynie granit. Jest on nieco trwalszy od marmuru, ma niższą nasiąkliwość i nie reaguje z kwasami.

W przypadku schodów wewnętrznych wybór materiału jest całkowicie dowolny. Najważniejsze jest to, aby podobał się użytkownikowi. Możemy bez problemu wybrać niemal każdy marmur, granit czy materiały pół-kamienne, jak spieki czy konglomeraty. Wewnątrz marmur jest niemal tak samo trwały jak granit i ciężko znaleźć między nimi różnice w wytrzymałości.

Schody marmurowe – ile kosztują i jakie mają opinie?

Jest bardzo wiele czynników wpływających na cenę schodów z kamienia czy marmuru. Wszystko zależy od tego, jaka to ma być realizacja, czy mają to być schody tradycyjne okładzinowe, półkowe, wspornikowe, czy dywanowe. Dużo zależy także od materiału, ponieważ każdy kamień ma inną cenę. Wpływ na koszty ma także montaż i jego miejsce – czy będzie to dom, blok, a może galeria handlowa? W zależności od wykonania, wycena zawsze będzie inna. Za każdym razem do projektu podchodzimy indywidualnie. Nie mamy standardowego cennika, ale możemy podać szacunkowy koszt. Cena będzie zależała od wielkości i złożoności projektu, a także od jego lokalizacji. Jeśli jest to dom na wsi, to wycena będzie inna niż w przypadku mieszkania w bloku. Nasze usługi prowadzimy od wielu lat w całej Polsce i sporej części Europy.

Firmę KMX wyróżniają przede wszystkim realizacje. Możemy się pochwalić setkami projektów, od tych najprostszych po bardzo skomplikowane. Wszystkie usługi prowadzimy kompleksowo – od wyceny przez pomiary i produkcję aż po montaż. Do każdej realizacji zapewniamy kilkuletnią gwarancję.

 

Rate this page
Zapytaj o oferte

Prosimy o podanie danych oraz uszczegółowić swój projekt, abyśmy mogli precyzyjnie przygotować ofertę.