Schody bolcowe

Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmują schody samonośne bolcowe. Schody te w połączeniu ze stalą szlachetną gwarantują elegancję i nowoczesny design. Montaż tych schodów jest bardzo szybki, co stanowi ich kolejną niewątpliwą zaletę. Montaż schodów wykonywany przez dwóch pracowników powinien być ukończony w ciągu jednego dnia.

Schody stanowią element statyczny i z tego względu wymagane jest by spełniały szczególne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i jakości. Takie schody mogą być montowane wyłącznie przez przeszkolony i uprawniony do tego fachowy personel. Schody samonośne bolcowe z jednej strony są montowane na wspornikach o regulowanej wysokości a z drugiej strony na pojedynczej kotwie wbetonowanej do ściany.

Schody w naszym systemie są konstrukcją nośną samą w sobie, które funkcjonują bez policzków mocowanych do ścian. Stopnie kamienne zbudowane są z dwóch płyt o grubości min. 3 cm. Pomiędzy sklejonymi płytami znajduje się mata z włókna szklanego. Technologia ta gwarantuje podwójne bezpieczeństwo przed rozsypaniem się stopnia po jego ewentualnym pęknięciu, ponieważ nawet gdy jedna warstwa pęknie, dzięki takiemu rozwiązaniu zakleszcza się i trzyma na siatce, zapewniając bezpieczeństwo.

Możemy Państwu zaproponować różne typy wsporników z różnymi sposobami uszlachetnienia powierzchni, od chromowanych ,poprzez stal szlachetną, patynowaną miedź czy mosiądz, aż po wszelkiego rodzaju wykończenia farbą RAL.Do tego typu schodów możemy Państwu zaproponować bardzo szeroką gamę materiałów takich jak granit, marmur, kwarcyt naturalny oraz konglomerat kwarcowy.

System schodów bolcowych sprawia, że schody poprzez swoja transparentność tworzą wolną przestrzeń i stają się jednocześnie unikatowym elementem architektury wnętrza. Nasz system zapewnia lekkość małych pomieszczeń, a schody wyglądają niemal jak zawieszone w powietrzu.

Rate this page