Realizacje kościołów - Sztuka na posadzkach kamiennych

Realizacje kościołów – Sztuka na posadzkach kamiennych

Firma KMX podejmuje się najtrudniejszych zadań. Zajmujemy się produkcją i montażem blatów kamiennych, parapetów kamiennych, schodów z kamienia, jednak to nie koniec listy naszych usług.

Od lat wykonujemy projekty w kościołach nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Bardzo często nasze usługi świadczymy w kolebce chrześcijaństwa na Świecie, czyli we Włoszech. 

Wykonywaliśmy już wiele różnych zamówień, prostych i tych bardziej złożonych. Czasem zdarzały się też rzeczy, na pierwszy rzut oka nie do zrealizowania. Najlepszymi przykładami są niesamowite wzory, które tworzymy za pomocą kamienia na posadzkach.

Każdy taki projekt wymaga precyzyjnie przyciętych elementów co do milimetra. Przy mozaice tego typu, źle skalibrowana piła może wszystko popsuć. W KMX nigdy nie stawiamy na przypadek. Cały nasz sprzęt jest cykliczne sprawdzany i serwisowany, dzięki temu mamy pewność, że wszystko pójdzie jak należy.

Kolejną ważną rzeczą to dobór materiału. Płyty w hurtowniach często znacznie odbiegają od wymiarów, które sprzedawca deklaruje w opisie. Dlatego przy każdym projekcie sprawdzamy każdą jedną płytę, wybierając tylko najlepszy towar.

Ostatnim elementem tej skomplikowanej układanki jest montaż. Wszystko musi być dobrze przygotowane i precyzyjnie wymierzone. Wykorzystując nasze realizacje jako dowód, sami oceńcie nasz kunszt.

Realizacje kamienne w kościoła to nie tylko posadzki. Jest jeszcze mnóstwo innych elementów, którym poświęcamy tak samo dużo uwagi, jak powyższym skomplikowanym mozaiką kamiennym.

Idealnym przykładem będą ołtarze.

 

Ołtarz kamienny

Potężny monolit wykonany z rzeźbionych brył kamiennych i polerowanych na połysk. W naszej karierze wykonywaliśmy wiele podobnych zamówień z granitu i marmuru.

Zajmujemy się też produkcją mniejszych elementów wyposażenia kościoła. Jeśli szukasz kogoś do podobnych realizacji, koniecznie się z nami skontaktuj.

Zapytaj o oferte

Prosimy o podanie danych oraz uszczegółowić swój projekt, abyśmy mogli precyzyjnie przygotować ofertę.