Blaty granitowe mazowieckie

Jakość w każdej kuchni – blaty granitowe mazowieckie

Granit to jeden z najpopularniejszych materiałów na blaty kuchenne. Jest trwały, ponadczasowy i doskonale się prezentuje. Granit dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i faktur i może być stosowany jako blat kuchenny, blat łazienkowy, cokół, ławka czy nawet schody.

Granit jest skałą iglastą, która tworzy się pod powierzchnią Ziemi w wysokich temperaturach i ciśnieniach. Połączenie tych warunków pozwala minerałom krystalizować się w unikalne wzory. To właśnie te wzory nadają granitowi różnorodne kolory, które mogą być czarne, białe, czerwone lub zielone.

Wygląd blatu granitowego – blaty kuchenne z granitu mazowieckie

Granit wygląda świetnie – jest dostępny w wielu kolorach, fakturach i wykończeniach. Można wybrać granit o gładkiej powierzchni bardziej teksturowanej, aby uzyskać wygląd antyczny. Opcje kolorystyczne są nieograniczone – od czarnego (np. Star Galaxy) do białego, od brązowego do szarego, od zielonego do czerwonego – każdy znajdzie coś dla siebie!

Niesamowita odporność i trwałość blatów kuchennych z granitu – blaty granitowe mazowieckie

Granit jest naturalnie odporny na plamy, co oznacza, że jest łatwy w utrzymaniu czystości. Do czyszczenia blatów granitowych można używać łagodnego mydła i wody lub, w razie potrzeby, specjalnego środka czyszczącego. Czyszczenie nie spowoduje utraty połysku ani koloru blatów granitowych!

Granit jest bardzo trwały i może wytrzymać ekstremalne zmiany temperatury bez odprysków czy pęknięć. Jest również niezwykle odporny na zarysowania, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla każdej ruchliwej kuchni, w której często używa się ostrych narzędzi. Praca na blacie z kamienia, jakim jest granit, to niesamowita wygoda. Kamień ten daje nam mnóstwo swobody.

Blaty granitowe nero zimbabwe

Wady blatów kuchennych z granitu

Blaty granitowe

Granit to piękny i trwały materiał, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jest to również jeden z najdroższych materiałów, co czyni go doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą się wyróżnić przy przebudowie kuchni. Istnieją jednak pewne wady, które wiążą się z zastosowaniem granitu na blaty kuchenne.

Granit jest bardzo ciężki i wymaga profesjonalnej instalacji, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń podczas montażu. Koszt blatów granitowych może być wysoki w porównaniu z innymi rodzajami materiałów używanych do produkcji blatów kuchennych, takich jak blaty ceramiczne czy blaty z konglomeratu kwarcowego.

Granit jest kamieniem naturalnym i dlatego naturalnie posiada niedoskonałości, które mogą być widoczne jako małe czarne kropki lub żyłki minerałów biegnące przez granit. Niedoskonałości te są zwykle widoczne tylko pod powiększeniem, ale niektórzy mogą uznać je za uciążliwe. Jednak dla wielu osób taka niepowtarzalność stanowi ogromną zaletę granitu. Żadna płyta nie będzie taka sama!

Kamienne blaty kuchenne z polerowanego granitu – blaty granitowe w mazowieckim

Kamienne blaty kuchenne z polerowanego granitu – blaty granitowe w mazowieckim

Blat kuchenny z polerowanego granitu ma gładką powierzchnię, która została zeszlifowana przy użyciu narzędzi z końcówkami diamentowymi w celu usunięcia wszelkich niedoskonałości kamienia. Następnie jest on polerowany w celu uzyskania gładkiego wykończenia, które jest łatwe do czyszczenia i konserwacji, ponieważ nie ma żadnych pęknięć ani szczelin, w których mógłby utknąć brud. Polerowane blaty granitowe są zwykle droższe niż inne rodzaje granitu, ponieważ ich produkcja wymaga więcej wysiłku.

Blaty kuchenne z satynowanego granitu mają gładkie, błyszczące wykończenie, które nie wymaga polerowania – dzięki temu są łatwiejsze w utrzymaniu, ale też mniej odporne na plamy niż powierzchnie polerowane. Są one również tańsze.

Od czego zależą ceny blatu kuchennego z granitu? Blaty granitowe z mazowieckiego

Cena blatów kuchennych z granitu zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest rozmiar i kształt blatu. Granit jest sprzedawany na metry kwadratowe, więc większa płyta będzie kosztowała więcej niż mniejsza. Ponadto, jeśli posiadamy blat o dziwnym kształcie lub jest on zakrzywiony, prawdopodobnie będzie on kosztował więcej niż standardowy prostokątny lub kwadratowy kawałek granitu.

Drugim czynnikiem wpływającym na cenę jest rodzaj wybranego granitu. Niektóre rodzaje tego kamienia są tańsze w produkcji niż inne, ponieważ pochodzą z różnych części świata, z różnych rodzajów kamieniołomów. Inne czynniki obejmują to, czy materiał został poddany obróbce, czy jego powierzchnia została wypolerowana lub wygładzona oraz to, jak bardzo indywidualny jest projekt klienta.

Wreszcie należy rozważyć, ile pracy będzie wymagał montaż blatu – ilość oraz wielkość otworów, np. na zlew, rodzaj obróbki kantów blatu granitowego, wymiary płyt itp.

Czy granit jest jedynym materiałem na blaty kuchenne? Co brać pod uwagę przy realizacji wykonania blatów kuchennych?

Granit nie jest jedynym materiałem na blaty kuchenne. W rzeczywistości istnieje wiele różnych rodzajów materiałów, z których można wybierać.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia, jeśli chodzi o wybór materiału na blaty kuchenne, jest trwałość i długowieczność materiału. Chcemy czegoś, co będzie trwać przez długi czas i nie ulegnie łatwo uszkodzeniu.

Wybierając materiał na blat, upewnijmy się, że jest to coś, co będzie odporne na ciepło, wilgoć i nie wyblaknie z czasem. Pod uwagę warto wziąć marmur, piaskowiec, blaty z konglomeratu czy spieki.

Blaty granitowe idealnie sprawdzą się w każdej kuchni – blat kuchenny z kamienia mazowieckie

Granit cechuje naturalne piękno, które jest nieporównywalne z żadnym innym materiałem stworzonym przez człowieka. Jest dostępny w szerokiej gamie kolorów, od czarnego do białego i praktycznie we wszystkich kolorach pomiędzy. A ponieważ granit składa się z naturalnych minerałów, żadne dwie płyty nie są dokładnie takie same. Daje to możliwość stworzenia unikalnego wyglądu, który będzie odpowiadał naszym gustom i wystrojowi naszego domu.

Rate this page