Schody zewnętrzne granitowe z balustradą

Ile kosztują schody granitowe zewnętrzne? Schody granitowe cena, właściwości, możliwości aranżacyjne

Schody są ważnym elementem użytkowym i ozdobnym. Kiedyś spełniały przede wszystkim funkcję użytkową, jednak czasy się zmieniły. Odkrywamy wiele możliwości aranżacyjnych, nowych materiałów, sposobów montażu, które pozwalają nam zmienić zwykłe schody w element dekoracyjny. Schody zewnętrzne są bez wątpienia wizytówką domu. Podczas przygotowywania projektu schodów zewnętrznych najważniejszym aspektem jest wybór materiałów wykończeniowych.

Liczy się tutaj nie tylko walor estetyczny, ale także jakość wykorzystanych surowców. Należy mieć na uwadze, że schody są zazwyczaj jednym z najbardziej eksploatowanych elementów.

Warto zainteresować się schodami z granitu, gdyż jest to rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się pięknymi schodami o wysokiej trwałości przez długi czas. Opowiemy dziś o właściwościach granitu, możliwościach aranżacyjnych oraz o montażu i cenach schodów z kamienia.

Cennik schodów granitowych

Schody z granitu – niesamowite właściwości granitu

Schody z kamienia naturalnego ciągle zyskują na popularności. Nie bez powodu. Coraz więcej osób dostrzega i docenia ich niesamowite właściwości. Inwestując w stopnie z surowców naturalnych, mamy gwarancję wysokiej jakości oraz wytrzymałości, której próżno szukać wśród innych materiałów wykończeniowych. Mieszkańcy domków jednorodzinnych najczęściej wybierają schody zewnętrzne z granitu.

Granit to rodzaj skały magmowej. Powstaje w głębokich warstwach ziemi – wyżłobieniach, szczelinach czy kraterach wulkanów. Surowiec ten jest łatwo dostępny, gdyż złoża granitu znajdują się w Polsce (m.in. na Dolnym Śląsku, na Ziemi Kłodzkiej, w Tatrach). Ten naturalny kamień jest jednym z najbardziej twardych i wytrzymałych materiałów występujących w naturze. Granit jest odporny na stale zmieniające się warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu z powodzeniem znajduje zastosowanie na zewnątrz. Bloki granitowe są łatwe do cięcia oraz polerowania. Kamień ten ma wysokie walory estetyczne.

Następną zaletą granitu jest jego wytrzymałość na obciążenia oraz niska nasiąkliwość. Czas nie działa na jego niekorzyść – granit zawsze prezentuje się świetnie. Nie ściera się, nie pęka, nie rysuje. Schody granitowe są bardzo łatwe w pielęgnacji, co również przemawia na ich korzyść. Wystarczy je zamiatać i od czasu do czasu opłukać wodą.

Schody granitowe – możliwości aranżacyjne

Zewnętrzne schody granitowe możemy zastosować jako stopnie prowadzące do głównego wejścia do domu oraz jako elementy aranżacyjne w ogrodzie. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Warto zaznaczyć, że granit daje nam różnorodne możliwości aranżacyjne. Dostępne kolory, wzory i specjalne dodatki wizualne to ogrom opcji do wyboru. Schody z granitu mogą być minimalistyczne lub zaprojektowane w bardzo niepowtarzalny sposób. Co kto preferuje – możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli mowa o aspekcie wizualnym granitu, to warto nadmienić, że mamy sporo opcji obróbki tego surowca, co również wpływa na jego ostateczny wygląd. Granitowe schody będą prezentować się świetnie niezależnie od ich stopnia eksploatacji. Schody zewnętrzne z kamienia to wybór idealny, zarówno pod względem parametrów wytrzymałościowych, jak i wizualnych.

Granit Crema Julia

Ile kosztują zewnętrzne schody z kamienia naturalnego? Schody granitowe cena

Bardzo ciężko posługiwać się konkretnymi kwotami, gdyż wpływ na ostateczną cenę ma wiele czynników. Projekt schodów jest tutaj jednym z nich. Schody montowane w sposób klasyczny wymagają mniej pracy, dlatego też będą tańsze. Jeśli chcemy bardziej skomplikowany projekt schodów zewnętrznych, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Kluczowym aspektem jest także rodzaj kamienia, który będzie wykorzystany przy budowie stopni. Cena schodów granitowych z płyt zależna jest przede wszystkim od grubości kamienia, wymiarów, kształtów, obróbki stopni oraz jakości użytego surowca. Przykładowo, cena popularnego granitu g603 to ok. 170 zł za m2. Jeśli mowa o schodach z kostki granitowej, to cena zależeć będzie od koloru kostki, jakości granitu i ewentualnych specjalnych walorów wizualnych. Orientacyjne ceny za m2 kostki granitowej zaczynają się od 60 zł.

Czy warto inwestować w schody z kamienia naturalnego?

Jak widać, warto zainteresować się schodami kamiennymi. Granit jest idealnym rozwiązaniem, jeśli poszukujemy surowca do zastosowania jako pokrycie schodów zewnętrznych. Kamień ten jest jednym z najtrwalszych i najwytrzymalszych występujących w środowisku naturalnym, dlatego tak perfekcyjnie radzi sobie w ciężkich warunkach i przy wzmożonej eksploatacji. Jego wygląd nie zmienia się pod wpływem czasu i użytkowania. Dostęp do różnych opcji kolorystycznych jest naprawdę szeroki, każdy bez wątpienia dopasuje kamień do stylu, który mu najbardziej odpowiada. Jeśli chodzi o kwestię ceny schodów zewnętrznych z granitu, to jest ona zależna od wielu czynników. Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości granitu, z pewnością warto zainwestować pieniądze w ten rodzaj materiału, gdyż posłuży nam przez długie lata w niezmienionej formie.

Schody granitowe Crema Julia
Zapytaj o oferte

Prosimy o podanie danych oraz uszczegółowić swój projekt, abyśmy mogli precyzyjnie przygotować ofertę.