Kamień naturalny na elewacji – właściwości, zalety, zastosowanie, opinie i cena
Kamień naturalny jest bardzo cenionym materiałem. Jest tak od setek lat. Dawniej wykorzystywano go nie tylko do dekoracji, ale również budownictwa. Stawiano z niego fundamenty, ściany i sklepiono dachy. W dzisiejszych czasach stosuje się go raczej w formie dekoracji. Warto jednak dodać, że ten rodzaj dekoracji bardzo dobrze wpływa na właściwości fizyczne, temperaturę oraz jakość całego domu.


Elewacja domu z kamienia naturalnego na ścianę
Kamień elewacyjny jest bardzo często wykorzystywany jako dodatek do elewacji, rzadziej występuje w formie pełnej aranżacji ścian zewnętrznych domu. Stosowanie kamienia na elewacji ma sporo zalet. Przede wszystkim kamień jest bardzo trwały i odporny. Charakteryzuje się odpornością na wszystkie niesprzyjające warunki atmosferyczne, jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, stosując kamień na elewacji, masz pewność, że zamontujesz go raz, a będzie on zachwycał przez długie dekady. Nie będzie trzeba go odnawiać, odmalowywać ani czyścić. Cała prace wykona za nas matka natura i padający deszcz.
Zalety stosowania kamienia naturalnego na elewacjach
Kolejną zaletą wykorzystania kamienia na elewacji, w szczególności granitu i łupku, jest izolacja. Kamień naturalny jest rewelacyjnym izolatorem ciepła i wilgoci. Dzięki niemu twój dom nie tylko będzie estetyczny i trwały, ale także cieplejszy i zdrowszy.
Elewacja kamienna spowoduje podwyższenie temperatury zimą i utrzymanie niższej temperatury w upalne lato. Dzięki świetnym właściwościom izolacyjnym, nie musisz także martwić się o wilgoć w domu, a co za tym idzie, o grzyb i pleśń na ścianach.
Izolacja pozwoli też zaoszczędzić na ogrzewaniu zimą. Lepsze utrzymanie temperatury w pomieszczeniach spowoduje mniejsze zapotrzebowanie na opał.
Zadzwoń do nas i sprawdź, jakie płyty najlepiej wykorzystać na elewację. Który granit sprawdzi się najlepiej, jak wykorzystać piaskowiec i czy łupek to dobre rozwiązanie?
