Schody granitowe i schody marmurowe – kamień naturalny jako ponadczasowy materiał wykończeniowy

Projektowanie i budowa domu to proces wymagający czasu, dużego nakładu finansowego, niekiedy przytłaczającej liczby decyzji do podjęcia.

Każdy chce zadbać o to, by jego wymarzony dom był funkcjonalny, ale także dobrze się prezentował. Kluczowym aspektem jest tutaj dobór używanych materiałów do wykończenia oraz dekorowania przestrzeni. Jedną z wielu decyzji, jakie przyjdzie nam podjąć, będzie ta dotycząca schodów. Obecnie schody mają być nie tylko wygodne i jak najlepiej spełniać swoją funkcję użytkową. Przy tym wszystkim mają stać się po prostu dekoracją domu, a mowa tu zarówno o tych wewnętrznych, jak i tych na zewnątrz. Ważny jest materiał, z którego schody są zrobione. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, ale które sprawdzi się najlepiej? Schody z kamienia to to, czego szukasz.

Schody zewnętrzne granitowe z balustradą

Schody wewnętrzne. Czy marmur okaże się dobrym rozwiązaniem?

Schody w domu to ważny element funkcjonalny, ale także wizualny. Ciekawie zaprojektowane stopnie mogą dodawać wnętrzu przyjemnego klimatu i podkreślić jego styl. Kiedyś schody były dosyć masywne, sprawiały wrażenie dominujących w pomieszczeniu. Teraz stawia się na rozwiązania o nieco lżejszym designie. Często można spotkać stopnie półkowe lub wspornikowe. Jeśli chodzi o barierki, to najchętniej stosowanym materiałem jest stal. Może być polerowana albo w kolorze czerni, ponieważ ciekawie kontrastuje ze schodami z białego marmuru. Czemu akurat marmur świetnie sprawdzi się jako materiał na schody wewnętrzne? Ogromną zaletą jest niewątpliwie jego trwałość. Co więcej, charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Istnieje możliwość wykonania stopni schodów z podwójnych płyt marmurowych. Dzięki temu osiągniemy jeszcze większą trwałość tego materiału. Klienci często decydują się na taki zabieg. Kamień naturalny w domu to ciekawy pomysł, który na pewno przyciągnie wzrok gości.

Granit jako najlepszy wybór na pokrycie zewnętrznych schodów

Schody zewnętrzne muszą być przede wszystkim bezpieczne. Ich powierzchnia powinna być antypoślizgowa. Mając na uwadze dobro wszystkich domowników, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr przy wyborze pokrycia schodów zewnętrznych.

Granit to materiał naturalny, charakteryzujący się niesamowitą trwałością. Stosowany jest w miejscach najbardziej wymagających i wyeksponowanych na działanie warunków atmosferycznych. Idealnie spisuje się na powierzchniach zewnętrznych, gdzie jego użytkowanie jest często wzmożone, np. w miejscach publicznych. Schody z granitu można spotkać w wielu miejscach, nie tylko na prywatnych posesjach, co świadczy o ich popularności i zaufaniu klientów do tego materiału. Schody zewnętrzne z kamienia to bez wątpienia najlepszy wybór. Niska nasiąkliwość kamienia naturalnego jest jego ogromną zaletą. Można stawiać na nim ciężkie przedmioty i nie martwić się o zarysowania. Granit jest materiałem bardzo twardym, który trudno uszkodzić. Wszystkie wspomniane cechy granitu przemawiają za jego wyborem na stworzenie schodów z kamienia naturalnego. Granitowe schody to inwestycja na długie lata, która zapewni bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Ponadto kamień ten naprawdę ładnie się prezentuje. Liczba kształtów i odcieni do wyboru jest naprawdę ogromna. Z pewnością każdy dobierze taki wzór kamienia, który będzie pasował do elewacji budynku.

Każdy element domu jest istotny, a wszystkie razem powinny tworzyć spójną całość. Dom i ogród to inwestycja na długie lata, więc warto stawiać na sprawdzone i ponadczasowe rozwiązania. Schody kamienne to wybór idealny. Trwałość kamieni naturalnych to ich największy atut. Granit i marmur potrafią cieszyć oko i stać się integralną częścią wystroju domu.

Zapytaj o oferte

Prosimy o podanie danych oraz uszczegółowić swój projekt, abyśmy mogli precyzyjnie przygotować ofertę.