Wspornikowe schody marmurowe

Wspornikowe schody marmurowe – Nowoczesne schody w minimalistycznej odsłonie

Schody są jednym z najważniejszych elementów w domu. Bez nich ciężko było by się dostać na piętro, zwłaszcza nocą. Czym powinny charakteryzować się schody w domu i jakie najlepiej wybrać?

Schody przede wszystkim muszą być bezpieczne. Idąc po ciemku nocą łatwo sobie zrobić krzywdę na źle zaprojektowanych schodach.

Do stworzenia tych schodów wykorzystaliśmy biały marmur. Stopnie są wykonane z dwóch płyt sklejonych ze sobą. Pewnie wiele osób to zdziwi, dlaczego właśnie tak?

Materiał kamieniarze najczęściej sprowadzają w płytach o grubości 2 cm, 3 cm lub 5 cm. Bardzo rzadko ściąga się całe bloki, tak aby pociąć je na grubość, jaką klient sobie życzy. Głównym powodem jest cena, kamień sam w sobie jest drogi, a w przypadku bloków obrabianych na miejscu cena dodatkowo rośnie.

Marmurowe schody są bardzo trwałe. Należy jedynie uważać, aby nie oblać ich kwasem. Prócz tego jednego aspektu, niemal dorównują trwałością granitowi, dlatego marmur świetnie sprawdza się w formie kamiennych schodów wewnętrznych.

Jeśli mowa o bezpieczeństwie, schody bez odpowiedniego zabezpieczenia w formie stalowych barierek były by groźnie nie tylko dla zdrowia, ale też życia. Upadek z samej góry mógłbym się źle skończyć, dlatego zawsze doradzamy klientom na zastosowanie barierek, tak jak w tym przypadku z pięknej polerowanej stali.

Stalowe barierki idealnie pasują do nowoczesnego ducha schodów wspornikowych. Firma KMX zajmuje się kompleksowym montażem schodów. Zamawiając u nas usługę, prócz samych schodów, wykonamy również barierki razem z montażem. Nie musisz się martwić szukaniem drugiej firmy i innymi problemami z tym związanymi!

Rate this post
Zapytaj o oferte

Prosimy o podanie danych oraz uszczegółowić swój projekt, abyśmy mogli precyzyjnie przygotować ofertę.