Blaty granitowe nero zimbabwe

Kuchenne blaty granitowe z kamienia Nero Zimbabwe.

Wybierając materiał na blat kuchenny należy go w pierwszej kolejności dopasować do mebli oraz dekoracji między górnymi, a dolnymi szafkami. Oczywiście całe meble muszą idealnie komponować się z wystrojem wnętrza.

W tym wypadku postawiono na połączenie klasycznych mebli imitujących drewno, w ciepłym kolorze, z pięknym i nowoczesnym perłowo-czarnym blatem.

Kamień jaki został użyty do tego blatu kuchennego, to granit Nero Zimbabwe. Kamień ma piękny czarny kolor, a perfekcyjnie wypolerowana powierzchnia odbija obraz jak zwierciadło.

Zaletą tego materiału jest niesamowita trwałość. Granit jest znany ze swojej wytrzymałości i odporności, a Nero Zimbabwe jest na liderem w tej grupie.

To co powtarzamy każdemu klientowi decydującemu się na blat kamienny to fakt, że nie jest to tylko piękna dekoracja. Blaty granitowe to idealna pomoc kuchenna, na większości kamieni można bez obaw kroić produkty spożywcze, a na każdym z nich bez żadnych problemów postawisz gorące naczynie prosto z pieca!

Kamień to nie tylko blat. Za jego pomocą możemy stworzyć również zlewozmywak kamienny, lub tak jak w tym wypadku zlewozmywak granitowy!

Dzięki temu rozwiązaniu zlew jest całością blatu, a nie tylko dodatkiem. Jest wykonany z dokładnie tego samego materiału co blat kuchenny, a co najważniejsze, bardzo łatwo utrzymać go w czystości!

Rate this post
Wspornikowe schody marmurowe

Wspornikowe schody marmurowe – Nowoczesne schody w minimalistycznej odsłonie

Schody są jednym z najważniejszych elementów w domu. Bez nich ciężko było by się dostać na piętro, zwłaszcza nocą. Czym powinny charakteryzować się schody w domu i jakie najlepiej wybrać?

Schody przede wszystkim muszą być bezpieczne. Idąc po ciemku nocą łatwo sobie zrobić krzywdę na źle zaprojektowanych schodach.

Do stworzenia tych schodów wykorzystaliśmy biały marmur. Stopnie są wykonane z dwóch płyt sklejonych ze sobą. Pewnie wiele osób to zdziwi, dlaczego właśnie tak?

Materiał kamieniarze najczęściej sprowadzają w płytach o grubości 2 cm, 3 cm lub 5 cm. Bardzo rzadko ściąga się całe bloki, tak aby pociąć je na grubość, jaką klient sobie życzy. Głównym powodem jest cena, kamień sam w sobie jest drogi, a w przypadku bloków obrabianych na miejscu cena dodatkowo rośnie.

Marmurowe schody są bardzo trwałe. Należy jedynie uważać, aby nie oblać ich kwasem. Prócz tego jednego aspektu, niemal dorównują trwałością granitowi, dlatego marmur świetnie sprawdza się w formie kamiennych schodów wewnętrznych.

Jeśli mowa o bezpieczeństwie, schody bez odpowiedniego zabezpieczenia w formie stalowych barierek były by groźnie nie tylko dla zdrowia, ale też życia. Upadek z samej góry mógłbym się źle skończyć, dlatego zawsze doradzamy klientom na zastosowanie barierek, tak jak w tym przypadku z pięknej polerowanej stali.

Stalowe barierki idealnie pasują do nowoczesnego ducha schodów wspornikowych. Firma KMX zajmuje się kompleksowym montażem schodów. Zamawiając u nas usługę, prócz samych schodów, wykonamy również barierki razem z montażem. Nie musisz się martwić szukaniem drugiej firmy i innymi problemami z tym związanymi!

Rate this post
Realizacje kościołów - Sztuka na posadzkach kamiennych

Realizacje kościołów – Sztuka na posadzkach kamiennych

Firma KMX podejmuje się najtrudniejszych zadań. Zajmujemy się produkcją i montażem blatów kamiennych, parapetów kamiennych, schodów z kamienia, jednak to nie koniec listy naszych usług.

Od lat wykonujemy projekty w kościołach nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Bardzo często nasze usługi świadczymy w kolebce chrześcijaństwa na Świecie, czyli we Włoszech. 

Wykonywaliśmy już wiele różnych zamówień, prostych i tych bardziej złożonych. Czasem zdarzały się też rzeczy, na pierwszy rzut oka nie do zrealizowania. Najlepszymi przykładami są niesamowite wzory, które tworzymy za pomocą kamienia na posadzkach.

Każdy taki projekt wymaga precyzyjnie przyciętych elementów co do milimetra. Przy mozaice tego typu, źle skalibrowana piła może wszystko popsuć. W KMX nigdy nie stawiamy na przypadek. Cały nasz sprzęt jest cykliczne sprawdzany i serwisowany, dzięki temu mamy pewność, że wszystko pójdzie jak należy.

Kolejną ważną rzeczą to dobór materiału. Płyty w hurtowniach często znacznie odbiegają od wymiarów, które sprzedawca deklaruje w opisie. Dlatego przy każdym projekcie sprawdzamy każdą jedną płytę, wybierając tylko najlepszy towar.

Ostatnim elementem tej skomplikowanej układanki jest montaż. Wszystko musi być dobrze przygotowane i precyzyjnie wymierzone. Wykorzystując nasze realizacje jako dowód, sami oceńcie nasz kunszt.

Realizacje kamienne w kościoła to nie tylko posadzki. Jest jeszcze mnóstwo innych elementów, którym poświęcamy tak samo dużo uwagi, jak powyższym skomplikowanym mozaiką kamiennym.

Idealnym przykładem będą ołtarze.

 

Ołtarz kamienny

Potężny monolit wykonany z rzeźbionych brył kamiennych i polerowanych na połysk. W naszej karierze wykonywaliśmy wiele podobnych zamówień z granitu i marmuru.

Zajmujemy się też produkcją mniejszych elementów wyposażenia kościoła. Jeśli szukasz kogoś do podobnych realizacji, koniecznie się z nami skontaktuj.

Rate this post