Granit Mont Blanc

0 reviews Add a review
Kategorie: ,

Opis

Granit Mont Blanc

Bardzo często mówi się o tym, że nie ma białego granitu. Każdy, kto tak mówi, nigdy nie widział granitu Mont Blanc. Przykładem materiałów, które stosowane są w formie białego granitu są także granit Viscount White czy coraz popularniejszy granit Thunder White. Jednak oba te materiały mają sporo szarych i czarnych wstawek, składających się nawet na 50% całej powierzchni płyty.

Granit Mont Blanc w 90% składa się z białego koloru lub, w niektórych przypadkach, z koloru kości słoniowej. Ten niezwykły materiał idealnie sprawdzi się w nowoczesnych oraz klasycznych wnętrzach. Poza tym jest również rewelacyjnym rozwiązaniem do domów i mieszkań zaaranżowanych w stylu minimalistycznym.

W białych kamieniach zdecydowanie dominuje marmur. To w marmurach należy szukać płyt na białe blaty. Wykorzystując granit Mont Blanc, poza kolorem i wzorami znanymi z marmurów, otrzymujemy również niezwykłą trwałość, której nigdy nie dostaniemy, wykorzystując marmury. Marmur to wapień, a one charakteryzują się stosunkowo wysoką nasiąkliwością oraz, co ważne, wchodzą w reakcje z kwasami. W przypadku, kiedy na niezabezpieczony blat marmurowy wylalibyśmy coś o charakterze kwasowym, na przykład ocet, kamień mógłby się odbarwić, zrobić matowy oraz chropowaty. W przypadku granitu taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca.

Biały granit na blaty kuchenne i nie tylko

Jak wspomnieliśmy wcześniej, granit Mont Blanc jest praktycznie jedynym białym granitem, który występuje na tę chwilę w sprzedaży. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się inne materiały granitowe o takiej charakterystyce, jednak na tę chwilę poza spiekami kwarcowymi i marmurami jest to jedyny biały kamień naturalny, nadający się na blaty kuchenne, łazienkowe i nie tylko.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Granit Mont Blanc”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *