Granit Impala

0 reviews Add a review
Kategorie: ,

Opis

Granit Impala jest jednym z najbardziej popularnych materiałów na świecie. Niska cena, wysoka trwałość oraz ciemny, pasujący niemal do wszystkiego kolor to idealne połączenie. Warto wiedzieć, że ten materiał występuje w kilku rodzajach. Należy zauważyć, że granit wydobywa się w dwóch różnych miejscach. Oryginalny granit Impala pochodzi z RPA. Jest to kamień określany jako czarny, jednak może mieć on różne odcienie. Niesłychanie popularny jest w odcieniu czekoladowym, zdarza się także Impala o zabarwieniu zielenią.

Poza afrykańską odmianą jest także chińska wersja tego granitu o nazwie Impala Night, która w Europie bliżej jest znana bardziej jako Padang Dark. Ten kamień jest zdecydowanie jaśniejszy i ma kolor ciemnoszary. Zaletą chińskiej odmiany granitu Padang jest cena nawet o 200 zł niższa niż koszt afrykańskiej Impali.

Zastosowanie czarnego granitu Impala – blaty, schody, płytki kamienne

Ten materiał można zastosować właściwie wszędzie. Nada się on na blaty kamienne , schody, parapety, posadzki wewnętrzne oraz zewnętrzne, takie jak tarasy oraz balkony. Impala to ciemny, praktycznie czarny kamień, jednak nie jest on tak jednolitoperłowy jak granit Nero Zimbabwe. Granit Impala ma sporo różnokolorowych wstawek, co ma swoje zalety. Przede wszystkim wszelkie zabrudzenia czy ewentualne rysy są dużo mniej widoczne. Na kamieniu o jednolitym czarnym kolorze w połysku wszystkie drobne skazy czy ubrudzenia powstające przy codziennym użytkowaniu są zdecydowanie bardziej widoczne.

Kolejną zaletą tego materiału jest jego trwałość. Charakteryzuje się on stosunkowo niską nasiąkliwością, dzięki czemu jest odporny na wilgoć. Poza tym nie zawiera w swoim składzie kwarcytu gruboziarnistego, przez co ryzyko, że kiedykolwiek pęknie, jest niewielkie. Zwykle najsłabszym punktem kamienia, który osłabia jego całą strukturę, są gruboziarniste kwarcyty, dlatego granity pozbawione tego elementu są dużo trwalsze.

Impala jest świetnym materiałem na parapety zewnętrze. Problem z typowym czarnym kolorem jest taki, że najdrobniejsze zabrudzenia i kurz są widoczne z daleka. Jednak w przypadku impali RPA i jej nieregularnemu kolorowi nie ma tego problemu.

Granit Impala cena

Granit Impala pochodzący z RPA jest nieco droższy od chińskiej wersji, jednak należy on do granitów ze średniej półki cenowej. Kosztuje on praktycznie tyle samo, co czarne granity, takie jak Absolute Black czy Indiana Black.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Granit Impala”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *