Granit Azul Noche

0 reviews Add a review
Kategorie: ,

Opis

Granit Azul Noche

Granit Azul Noche to bardzo interesujący materiał w szarej, a nawet antracytowej kolorystyce. Ciekawe w nim jest to, że w swojej strukturze ma sporo gruboziarnistych elementów, charakterystycznych dla granitu Labrador. Budowa nieco przypomina naturalny konglomerat granitowy, który również występuje w sprzedaży, jednak jest bogaty w różne kolory.

Kamień Azul Noche nadaje się do wszelkich aranżacji, takich jak kuchenne blaty granitowe, schody kamienne czy parapety. Bez żadnych obaw można stosować go również na zewnątrz. Jest on odporny na wilgoć i nasiąkanie. Warto jednak pamiętać, że jeśli stosujemy płyty granitowe na przykład na taras, należy je zamontować na odpowiednim kleju, który spełnia wszystkie właściwości odpowiednie do zewnętrznego użytkowania oraz nadaje się do użycia z kamieniem naturalnym.

Blaty granitowe z kamienia Azul Noche

Bez wątpienia ten materiał idealnie sprawdzi się w formie kamiennych blatów kuchennych. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz większość chemii gospodarczej. Warto jednak dodać, że ze względu na sporą ilość gruboziarnistych elementów w swojej budowie, blat może sprawić problemy w montażu.

Wiele osób dziwi się, że montaż blatu granitowego jest kosztowy. Jednak do transportu blatu trzeba użyć odpowiedniego samochodu i specjalistycznych stojaków. Do przenoszenia potrzeba kilku ludzi, ponieważ jedna tafla blatu może ważyć ponad 100 kg. Każde jedno mocniejsze uderzenie o ścianę czy cokolwiek twardego może spowodować nieodwracalne uszkodzenie, co skutkować będzie koniecznością wycięcia nowego blatu. Ostatecznie taki materiał, jak granit Azul Noche o gruboziarnistej budowie, jest bardzo trwały, jednak wtedy, gdy jest już zamontowany. Niosąc blat, można bardzo łatwo go zniszczyć. To wszystko sprawia, że cena montażu blatów jest stosunkowo wysoka, ponieważ każdy błąd może kosztować kamieniarza cały zysk, a nawet spowodować straty w inwestycji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Granit Azul Noche”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *