Granit Astoria Gold

0 reviews Add a review
Kategorie: ,

Opis

Granit Kashmir Astoria Gold

Na świecie istnieją zagłębia kamieniarskie, które w danym regionie kraju są obficie zaopatrzone w materiały kamienne, takie jak granit. W naszym kraju przykładem takiego zagłębia są okolice miasta Strzegom, gdzie w obrębie 50 km istnieją dziesiątki mniejszych i większych kopalni wydobywających granit, bazalt, łupek, serpentynit czy piaskowiec, a nawet marmur. Podobnie jest w wielu miejscach na świecie, a idealnym przykładem będą okolice miasta Kaszmir w Indii. Z tamtego miejsca pochodzi wiele pięknych materiałów, które eksportowane są na cały świat.

Granity z rodziny Kashmir są bardzo interesujące i dosyć nietypowe kolorystycznie. Nie ma wiele materiałów podobnych do tego kamienia, stąd ogromny popyt na granit Kashmir. Ten materiał charakteryzuje kolor przypominający barwę piasku w ciepłym odcieniu. W zależności od konkretnej kopalni, może to być granit w całości osadzony w ciepłych kolorach lub posiadający dodatki szarości, którego idealnym przykładem jest granit Kashmir White.

Zastosowania indyjskich granitów Kashmir

Granity znane są z tego, że nazywane są jednymi z najtrwalszych materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Jest w tym sporo prawdy, jednak dużo zależy od rodzaju granitu. Takie materiały jak Crema Julia czy Brąz Królewski są klasyką w kamieniarstwie właśnie dzięki swojej ogromnej odporności. W przypadku tytułowego kamienia granitowego jest jednak nieco inaczej.

Granit Kashmir również jest bardzo trwały, lecz ma pewną wadę, która dyskwalifikuje go jako materiał do inwestycji zewnętrznych. Granit Astoria Kashmir Gold ma w swojej budowie sporo metali ciężkich, co może spowodować powstawanie rdzawych plam na powierzchni kamienia.

Jednak bez obaw można go wykorzystać na kuchenne blaty kamienne, wewnętrzne schody granitowe w stylu klasycznym oraz schody wiszące, takie jak schody bolcowe, półkowe czy wspornikowe. Blaty granitowe z kamienia Kashmir idealnie sprawdzą się w kuchniach rustykalnych oraz klasycznych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Granit Astoria Gold”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *