Blaty granitowe Rybnik – kuchenne blaty z kamienia

Kuchenne blaty granitowe w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne i w niemal co drugiej wizualizacji kuchni widać wybór właśnie tego materiału. Nie jest to spowodowane tylko niesamowitym i unikalnym wyglądem, ale przede wszystkim rewelacyjnymi właściwościami praktycznymi.

Trudno wymarzyć sobie lepszą pomoc w kuchni niż blat granitowy. Prosty w czyszczeniu, niewymagający podkładów pod gorące naczynia, a do tego niezwykle piękny.

Wady i zalety blatów z granitu. Blat granitowy Rybnik

Granit to materiał pochodzący prosto z wulkanicznej lawy. Nazywa się go skałą magmową ze względu na to, w jakich warunkach powstał. Temperatura, w jakiej tworzy się granit, sięga 1400 stopni Celsjusza. Oznacza to, że nie ma żadnego innego materiału, który powstał w tak wysokiej temperaturze. Gresy są wypalane w nieco niższej temperaturze, przez co nie są w stanie dorównać granitowi.

Kuchenne blaty granitowe są odporne na wysoką temperaturę, dzięki czemu bez obaw można na nich stawiać naczynia bezpośrednio ściągnięte z pieca. W niektórych przypadkach, kiedy nie ma pod ręką deski, blat kuchenny z granitu jest naprawdę świetną pomocą kuchenną.

Co ważne, blaty kuchenne wykonane z granitu bardzo prosto się czyści i pielęgnuje. Impregnowane blaty wystarczy przetrzeć mokrą ścierką, a każdy brud zejdzie bez większych problemów.

Warto zaznaczyć, że blaty granitowe są także odporne na uszkodzenia mechaniczne i zwykłe zarysowania. Nie oznacza to, że nie da się ich zarysować, jednak porównując odporność na rysy z tradycyjnymi blatami MDF, blaty granitowe okazują się znacznie bardziej trwałe.

Alternatywą dla granitu jest marmur. Nie jest on tak trwały jak granit, jednak kuchenne blaty marmurowe charakteryzują się niezwykłym wzornictwem i niesamowitymi kolorami. Jeśli chcemy mieć kuchenny blat z marmuru, musimy się przygotować na nieco bardziej wymagającą pielęgnację, jednak jego wygląd wynagrodzi to z nawiązką.

Blaty granitowe cena – ile kosztuje blat granitowy w Rybniku?

Cena blatu kamiennego jest na pewno wyższa niż blatu kuchennego wykonanego z płyty drewnopodobnej. Jednak w praktyce blaty granitowe i blaty marmurowe są rozwiązaniem, które będzie służyć przez wiele lat. Tradycyjne blaty zwykle po 2–3 latach zaczynają puchnąć, są pocięte i wymagają wymiany. W przypadku kuchennego blatu kamiennego, nawet jeśli nie zadbamy o jego powierzchnię, wystarczy go wypolerować, a szybko odzyska on swoje właściwości i wygląd.

Schody granitowe Rybnik – dlaczego warto wykonać schody z kamienia naturalnego?

Tylko właściciele i inwestorzy wiedzą, jakim utrapieniem mogą być źle wykonane schody zewnętrzne w domu, biurze czy restauracji. Odpadające płytki, śliska powierzchnia czy trudne do umycia kafelki to tylko kilka z problemów, które pojawiają się przy schodach zewnętrznych. Jak zrobić schody, żeby te problemy się nie pojawiały?

Pierwszą rzeczą, którą dadzą nam schody granitowe, jest powierzchnia antypoślizgowa, a jednocześnie prosta w pielęgnacji i myciu. Jak to możliwe? Przede wszystkim schody granitowe można wykonać dokładnie tak jak chcemy. Jeśli chcemy, aby były one bezpieczne, nawet w mokry i mroźny dzień, w który nie trudno o wypadek, należy wykonać strukturę antypoślizgową na schodach granitowych. Jednak, aby były one także proste w myciu, nie można zrobić tego na całej powierzchni.

Rozwiązaniem są schody granitowe z piaskowanymi paskami antypoślizgowymi. Takie schody są eleganckie, praktyczne i bardzo bezpieczne!

Granit sprawia, że schody są także niezwykle trwałe. Ten materiał jest odporny na wszystkie niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nieważne, jak duże wahania temperatur się pojawią, czy przyjdzie mróz czy deszcz. Granit poradzi sobie z tymi problemami bez żadnych problemów.

Warto zaznaczyć, że nasza firma wykonuje schody z granitu tak, aby nie było żadnych widocznych łączeń i fug. Dzięki temu woda nie ma możliwości penetracji kleju, a co za tym idzie, osłabienia całej inwestycji.

Schody granitowe na wymiar Rybnik – ile kosztują schody kamienne w Rybniku?

Bez wątpienia schody granitowe mają nieco wyższą cenę niż schody wykonane z płytek ceramicznych. Jednak biorąc pod uwagę ich trwałość i to, że jest to rozwiązanie na wiele długich lat, okazuje się, że schody z granitu to jedna z najlepszych inwestycji, jakich możemy dokonać w naszym domu.

Warto dodać, że firma KMX zajmuje się produkcją nowoczesnych schodów z kamienia naturalnego. Możemy zrobić dla Ciebie schody marmurowe oraz schody z granitowe w tradycyjnej, okładzinowej formie lub nowoczesne schody wiszące z litego kamienia. W naszej ofercie znajdują się kamienne schody bolcowe, półkowe i wspornikowe.

Rate this page