Blaty granitowe Racibórz – kuchenne blaty z kamienia

Jednym z elementów nowoczesnej kuchni jest blat granitowy. W ostatnich latach coraz częściej zamiast tradycyjnych blatów MDF stosuje się trwałe, oryginalne i niezwykle piękne blaty z kamienia naturalnego. W przypadku blatów kuchennych w naszym kraju, zdecydowanie największą popularnością cieszą się blaty granitowe, a w szczególności czarne blaty granitowe z takich materiałów, jak Nero Zimbabwe, Nero Absoluto czy czarny granit z drobinkami złota Star Galaxy.

Kamienne blaty mają wiele zalet, ale tym, co decyduje za wyborem takiego rozwiązania, jest bezsprzecznie trwałość. Trudno znaleźć inny materiał, który dorówna długowiecznością blatom granitowym. Blaty kuchenne z tego niesamowitego materiału mogą być użytkowane przez całe dekady, bez żadnego widocznego zużycia. A nawet kiedy już po 10 latach pojawią się drobniejsze rysy, aby blat odzyskał swoją świetność, wystarczy go wypolerować.

Wady i zalety blatów z granitu. Blat granitowy Racibórz

Jak wcześniej wspomnieliśmy, blat kuchenny wykonany z granitu jest niezwykle trwały. Ale co to konkretnie oznacza? Przede wszystkim granit jest odporny na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Nie znaczy to oczywiście, że nie da się go zniszczyć. Jednak, porównując go z miękkimi blatami kuchennymi MDF, blat granitowy jest znacznie trwalszy.

Poza tym blaty granitowe charakteryzują się wysoką odpornością na znaczne temperatury, a co za tym idzie, bez większych obaw możemy postawić bezpośrednio na blacie gorące naczynie. Dlatego często blaty kuchenne z granitu nazywa się najlepszą pomocą w kuchni, ponieważ są niezwykle praktyczne i dają wiele możliwości.

Kolejnym elementem, dla którego warto wybrać kamień naturalny, jest jego unikalność. Blat kamienny zawsze będzie oryginalny i możemy mieć pewność, że nie ma drugiego dokładnie takiego samego na całym świecie!

Oczywiście granit to nie jedyny materiał kamienny na blaty kuchenne. Poza nim są jeszcze marmury oraz materiał półkamienny, jakim jest konglomerat kwarcowy. Blaty marmurowe są wybierane przede wszystkim ze względu na swoje niesamowite wzory i kolor. Jednak należy pamiętać, że decydując się na blat z marmuru, musimy nastawić się na to, że wymaga on nieco więcej pielęgnacji. Jeśli odpowiednio o niego nie zadbamy, może on szybko stracić swój blask.

Blaty granitowe cena– ile kosztuje blat granitowy w Raciborzu?

Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań jest to, ile kosztuje blat granitowy. Cena blatów granitowych może być bardzo różna. Zależy to między innymi od wybranego kamienia, wielkości blatu, jego formatu, miejscowości, w której będzie on montowany, oraz od tego, jak bardzo wymagający będzie montaż. Kiedy musimy zamontować spory i ciężki blat granitowy na czwartym piętrze bloku bez windy, usługa będzie droższa niż w przypadku montażu blatu w domku jednorodzinnym.

Ceny blatów granitowych za metr kwadratowy zaczynają się zwykle od około 300 zł. Warto jednak zaznaczyć, że jest to cena blatów z najtańszych kamieni. Droższe czarne blaty granitowe mogą sięgać ceny nawet 1000 zł za każdy metr kwadratowy. Jednak aby poznać faktyczną wycenę i nasze promocje, najlepiej skontaktować się z nami osobiście i poprosić o darmową wycenę!

blaty marmurowe

Schody granitowe Racibórz – dlaczego warto wykonać schody z kamienia naturalnego?

Podobnie jak w przypadku blatów granitowych, granit jest idealnym rozwiązaniem na schody, a w szczególności zewnętrzne schody wymagające materiału odpornego na trudne warunki atmosferyczne. Tylko ci, którzy mieli problem z odpadającymi płytkami na schodach, wiedzą, jaki to problem. Nieodpowiedni dobór materiału sprawia, że zawsze, prędzej czy później, zewnętrzne schody zaczną pękać. W przypadku schodów granitowych nie ma opcji na taki scenariusz.

Zewnętrzne schody granitowe są przede wszystkim robione w taki sposób, aby nie było na nich żadnych łączeń, a każdy element był wykonany z litego kamienia. Czemu jest to tak ważne? Fuga i łączenia to miejsca, które woda opadowa najszybciej może spenetrować. Kiedy woda dostanie się pod okładzinę z płytek, spowoduje ich pękanie i odpadanie. Najczęściej dzieje się to w momencie mrozów, kiedy woda pod płytkami zaczyna zamarzać, rozszerzać się i rozsadza płytki od środka. W przypadku schodów z litego kamienia, woda nie ma możliwości podejścia, co równa się z eliminacją problemu.

To oczywiście nie jedyna zaleta schodów granitowych. Dzięki odpowiednio dobranej powierzchni, polerowane schody z dodatkiem antypoślizgowych piaskowanych pasków stają się niezwykle praktyczne, ale przede wszystkim bezpieczne!

Schody z granitu to rozwiązanie, które daje 100% satysfakcji. Są trwałe, długowieczne, piękne, bezpieczne i stosunkowo proste w utrzymaniu czystości.

Okładzinowe schody zewnętrzne to nie jedyne schody w naszej ofercie. Poza tymi tradycyjnymi rozwiązaniami, oferujemy naszym klientom nowoczesne schody wiszące, które wykonujemy z granitu oraz marmuru.

U nas można znaleźć takie rozwiązania, jak nowoczesne schody półkowe, schody wspornikowe, schody bolcowe czy schody dywanowe. Warto zaznaczyć, że wykonujemy schody marmurowe z litego kamienia, bez żadnych widocznych łączeń!

Wewnętrzne schody półkowe to rozwiązanie, które dodaje do każdego wnętrza coś niesamowitego. Każdy, kto wchodzi i widzi wielkie, kamienne wiszące schody zaopatrzone w szklaną balustradę z dodatkiem stali, zapamiętuje je na zawsze i marzy o takich samych.

Schody granitowe na wymiar Racibórz – ile kosztują schody kamienne w Raciborzu?

Cena schodów kamiennych, czy to z granitu, marmuru, czy będą to tradycyjne schody okładzinowe na zewnątrz, czy nowoczesne schody półkowe, wspornikowe lub bolcowe, jest bardzo różna. W wypadku schodów nie da się zrobić wyceny wstępnej, bez choćby prostych pomiarów i zdjęć. Jeśli więc chcesz wiedzieć, ile będą kosztować Cię schody z granitu lub marmuru, napisz do nas. Wykonamy dla Ciebie darmową wycenę i wytłumaczymy dokładnie, jakie rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Rate this page