Blaty granitowe Katowice – kuchenne blaty z kamienia

Kamień naturalny, jakim jest granit, to wspaniały materiał o niezwykłych właściwościach. Tak na prawdę trudno jest znaleźć podobny materiał budowlany i wykończeniowy, który dorówna granitowi pod kątem trwałości oraz niezwykłego i unikalnego wyglądu. Wiele rozwiązań takich jak gresy znajduje swoich fanów, jednak w porównaniu z granitem wypadają najwyżej miernie.

Granit to skała magmowa. Charakteryzuje się odpornością na wszystkie warunki atmosferyczne, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i, co ważne, zawsze unikalny. Nigdy nie znajdziemy dwóch takich samych płyt granitowych, a co za tym idzie, w domu będziemy cieszyć się jedynym w swoim rodzaju blatem granitowym lub schodami z litego granitu.

Kuchenne blaty granitowe są rozwiązaniem pożądanym od wielu lat. Każdy, kto choć raz w swoim domu miał blat z kamienia naturalnego, wie, że żadne blaty MDF nie są w stanie mu dorównać. Oczywiście blaty z granitu czy blaty marmurowe są nieco droższe, jednak w perspektywie lat i niezwykłej trwałości, blat z granitu okazuje się najlepszą inwestycją, jaką możemy wykonać podczas aranżacji kuchni czy łazienki.

Wady i zalety blatów z granitu. Blat granitowy Katowice

Jak już wspomnieliśmy, blat granitowy charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Jest on odporny na wysokie temperatury, dzięki czemu bez większych problemów możemy postawić na nim gorący garnek. Poza tym, blaty granitowe trudno zarysować. Oczywiście da się to zrobić, jednak jeśli porównamy go z miękkim blatem z MDF, to jednak znacznie trudniej jest trwale zarysować kamień naturalny.

W przypadku blatu kuchennego często rozmawia się tylko o tym, że musi być on piękny. Mało kto zwraca uwagę na jego praktyczne aspekty. Blaty kuchenne wykonane z granitu będą nie tylko niesamowitą dekoracją aneksu czy kuchni, ale także nieocenioną pomocą podczas kuchennych rewolucji.

Płyta blatu granitowego jest bardzo prosta w utrzymaniu czystości. Jeśli wybierzemy blat granitowy z matowego granitu Nero Zimbabwe, to zyskujemy gwarancję, że nigdy nie będziemy na niego narzekać. Przy odrobinie chęci i impregnacji co jakiś czas będzie on służyć nam nawet do końca życia, a praca na nim będzie łatwa i przyjemna, nawet gdy przyjdzie myć blaty po przygotowywaniu obiadu.

Blaty granitowe cena – ile kosztuje blat granitowy w Katowicach?

Jeśli chodzi o cenę blatów granitowych, to faktycznie jest ona nieco wyższa niż za tradycyjny blat kuchenny wykonany z płyty MDF. Jeśli jednak będziemy rozpatrywać tylko cenę blatu kuchennego w wąskiej perspektywie, trudno będzie nam zauważyć wiele zalet, jakie nam daje, i tego, że jest to rozwiązanie na całe lata. W takim przypadku szybko dochodzimy do wniosku, że blat granitowy to najlepsza inwestycja, jaką możemy zrobić w swojej kuchni.

Perfekcja w wykonaniu blatów kwarcowych

Schody granitowe Katowice – dlaczego warto wykonać schody z kamienia naturalnego?

Schody z granitu, podobnie jak wcześniej opisywane blaty granitowe, to świetna inwestycja, a w przypadku zewnętrznych schodów granitowych rozwiązanie to staje się jeszcze lepsze dla portfela. Wielu inwestorów zmaga się z problemem schodów wejściowych. Schody zewnętrzne muszą być trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Na zmiany pogody, intensywne nagrzewanie, ochładzanie, opady i oczywiście mróz. W innym wypadku, prędzej czy później, okładzina na schodach zacznie odpadać.

Najczęściej na schody zewnętrzne stosuje się płytki ceramiczne, które nie są dobrym rozwiązaniem. Woda szybko spenetruje fugę, a cienka płytka będzie szybko się rozszerzać i kurczyć podczas zmian temperatur. To sprawi, że nawet dobrze zamontowane płytki ceramiczne na schodach już po pierwszych mrozach zaczną odpadać. Jak jest w przypadku schodów z granitu?

Tutaj sprawa ma się zgoła inaczej. Przede wszystkim schody wykonane przez z naszą firmę są zrobione tak, żeby nie miały żadnych łączeń. Brak fug sprawia, że woda nie ma możliwości dostać się pod kamień, dzięki czemu nie ma obaw, że w momencie mrozów coś może zacząć pękać.

Poza tym schody wykonane z całych elementów są znacznie bardziej atrakcyjne. Dobrze wykonane granitowe schody zewnętrzne przypominają schody z litego granitu. Oczywiście tradycyjne schody okładzinowe to nie wszystko, co mamy w swojej ofercie.

Wykonujemy również nowoczesne schody wiszące. Jednym z najbardziej polecanych produktów są schody z litego granitu lub marmuru. Te materiały sprawdzają się świetnie na schody bolcowe, schody wspornikowe i półkowe schody z kamienia naturalnego.

Schody marmurowe są niezwykle piękne, jednak ten materiał jest przeznaczony tylko do wnętrz. Schody kamienne na zewnętrzne realizacje powinny być wykonane z granitu lub niektórych wapieni. To bardzo ważne, aby wszystko było trwałe i długowieczne.

Schody granitowe na wymiar Katowice – ile kosztują schody kamienne w Katowicach?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w sprawie schodów kamiennych jest to, ile kosztują schody kamienne.

W przypadku schodów kamiennych, analogicznie jak w temacie blatów, będą one nieco droższe. Jednak cena będzie wyższa na początku, jak w dobrej inwestycji. Z biegiem lat, kiedy schody nadal będą piękne, dokładnie takie jak w pierwszym dniu po montażu, a my nadal nie będziemy musieli nawet myśleć o ich wymianie, zrozumiemy, jak tanie były te schody.

Schody granitowe są trwałe i dobrze użytkowane będą służyły przez całe dekady, bez obaw, że coś złego się z nimi stanie.

Rate this page