Blaty granitowe śląskie – kuchenne blaty z kamienia

Właściwości kamienia naturalnego śląskie – kilka słów o granicie

Granit jest kamieniem naturalnym – jako skała charakteryzuje się twardością, trwałością i wytrzymałością. Dodatkowo jest to materiał o bardzo dużej gęstości, dzięki czemu oferuje doskonałe właściwości izolacji akustycznej. Nie zmienia swojego wyglądu nawet przy cięciu laserami czy piłami. Granit może być polerowany na gładko, co sprawia, że bardzo łatwo utrzymać w czystości – w większości przypadków do usunięcia zabrudzeń wystarczy wilgotna szmatka lub gąbka. Ogromną zaletą granitu jest jego wspomniana trwałość – jeśli zdecydujemy się zainwestować w kamień naturalny, możemy być pewni, że przy jego odpowiednim traktowaniu takie rozwiązanie będzie nam służyło przez długie lata.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie kamienia naturalnego w budowie i przy dekoracji różnego rodzaju obiektów. Granit może być wykorzystywany nie tylko do wewnętrznych dekoracji i elementów, ale również może być eksponowany na zewnętrznych elewacjach. W tym przypadku kamień naturalny może całkowicie odmienić styl każdego budynku.

Zastosowanie granitu śląskie – wiele oblicz kamienia naturalnego

Granit to rodzaj kamienia, który można wykorzystać do różnych celów. Znajdzie zastosowanie zarówno jako blat kuchenny, jak i jako materiał na schody. Dzięki temu, że granit występuje w szerokiej gamie kolorystycznej (znajdziemy kamień w szarych, czarnych, brązowych, a nawet kremowych odcieniach), a jego powierzchnia cechuje się unikalnymi wzorami, każdy będzie w stanie znaleźć odpowiedni wariant dla siebie i swojego domu. Kamień można wpasować w niemal każdą aranżację, podkreślając urok danego pomieszczenia i wprowadzając do niego elegancki akcent. Świetnie współgra zarówno z drewnem, szkłem, jak i metalem. Jeśli marzymy o tym, żeby nasze wnętrza nabrały luksusowego wyglądu i przyjemnego klimatu, powinniśmy rozważyć wybór granitu. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostęp do tego rodzaju materiałów nie stanowi problemu. Na rynku działa wiele firm kamieniarskich, które mogą nam pomóc w tej sprawie.

Schody granitowe śląskie – trwałość i elegancja kamienia naturalnego

Granit to kamień naturalny idealnie nadający się na schody. Jako że materiał jest twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, nie musimy obawiać się, że ulegnie uszkodzeniu podczas codziennego użytkowania lub że popęka, gdy nadejdą zimowe mrozy. Stawia to wspomniany kamień w lepszym świetle niż np. wapień czy marmur, które takiej próby mogłyby nie przetrwać. Dodatkowo, w porównaniu z marmurem, granit jest materiałem tańszym, a więc wybierając go, możemy dodatkowo zaoszczędzić!

Schody granitowe najczęściej wykonywane są z czarnego lub ciemnoszarego granitu, który występuje w wielu odcieniach. Kolor ten nadaje się zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych – dzięki swej uniwersalności wpasuje się w każdą aranżację.

Schody granitowe szczególnie pięknie prezentują się w połączeniu z drewnianą podłogą. Jeśli podłoga wykonana jest również z kamienia (marmuru, trawertynu lub łupku), wówczas można określić, że jeden rodzaj materiału podłogowego służy jako akcent dla innego materiału. Należy jednak pamiętać, że tonacja kolorystyczna obu materiałów musi być całkowicie zgodna. W razie wątpliwości (nie każdy musi być przecież ekspertem od wystroju wnętrz!) warto poprosić o pomoc specjalistę, który z pewnością rozwieje nasze wątpliwości i doradzi przy wyborze.

Blaty z granitu śląskie – sposób na piękną i praktyczną kuchnię

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu. To tam spędzamy czas, przygotowując pyszne posiłki dla naszych najbliższych, ale nie tylko. Kuchnia jest też idealnym miejscem do prowadzenia rodzinnych rozmów. Warto więc zadbać, aby to pomieszczenie było przytulne i estetycznie urządzone. Może w tym pomóc wybór granitowych blatów kuchennych.

Blaty granitowe są proste, eleganckie i odporne na wysokie temperatury. Materiał ten jest bezpieczny w przypadku kontaktu z wodą lub produktami spożywczymi w każdej temperaturze, ponieważ nie uwalnia do środowiska niebezpiecznych substancji. Kamień jest też odporny na wysokie temperatury – nic mu się nie stanie, gdy postawimy na nim gorącą patelnię lub naczynie wyjęte przed chwilą z piekarnika. Jako że granit jest bardzo twardym materiałem, nie musimy się obawiać, że gdy omsknie nam się nóż podczas krojenia, na powierzchni blatu pozostaną nieładne zarysowania. Ten typ kamienia jest łatwy do czyszczenia poprzez przetarcie wilgotną szmatką zanurzoną w neutralnym roztworze detergentu. Wszystkie wymienione cechy blatów kamiennych sprawiają, że granit jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w kuchniach i jadalniach, czyli miejscach, w których wiele czynności wiąże się z gotowaniem. Blat granitowy to inwestycja długoterminowa.

Dodatkowo, jak wspomnieliśmy wyżej, granit występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Nie powinno więc stanowić żadnego problemu dobranie odpowiedniego kamienia do konkretnego wnętrza i dopasowanie go do koloru mebli czy podłóg.

Rate this page