Blaty granitowe Kraków – kuchenne blaty z kamienia

Blat granitowy jest często nazywany sercem kuchni i nic w tym dziwnego. Kuchenne blaty granitowe są jak nietuzinkowy obraz, który przyciągnie wzrok każdego odwiedzającego i zapadanie długo w jego pamięci. To nie jedyna zaleta monolitycznych blatów z kamienia naturalnego. Przede wszystkim są one trwałe i odporne oraz, co ważne, dzięki swoim właściwościom staną się najlepsza pomocą kuchenną podczas domowych rewolucji kulinarnych.

Wady i zalety blatów z granitu. Blat granitowy Kraków

Jedną z największych zalet kuchennych blatów granitowych jest ich trwałość. Blaty z granitu są odporne na uszkodzenia mechaniczne – trudno je zarysować czy poważnie uszkodzić. Oczywiście nie są one niezniszczalne, jeśli jednak porównamy je z miękkimi blatami z płyt MDF, to zauważymy, że są znacznie trwalsze. Warto także zaznaczyć, że w przypadku porysowanego blatu granitowego wystarczy dobra polerka, a blat odzyska swoją świetność.

Kolejną zaletą blatów kuchennych wykonanych z granitu jest odporność na wysokie temperatury. Granit to skała magmowa powstająca w temperaturze 1400 stopni Celsjusza. Dzięki temu wysoka temperatura, nawet od bezpośrednio położonego na blacie gorącego naczynia, nie zniszczy jego powierzchni. W tym momencie można mówić o tym, jakim nieocenionym pomocnikiem w kuchni jest blat granitowy. Nie musimy szukać żadnych podstawek, aby położyć coś gorącego. Powierzchnia blatu jest wykonana w taki sposób, że bardzo łatwo jest go utrzymać w pełnej czystości za pomocą jedynie wilgotnej ściereczki.

Kolejnym, jednak nie ostatnim, plusem kuchennych blatów granitowych jest ich wygląd. Przede wszystkim granit można dopasować do każdych mebli. Na świecie istnieją tysiące odmian tego materiału i możemy wykonać blat kuchenny z każdego z nich.

Poza blatami granitowymi, w naszej ofercie są także blaty kuchenne wykonane z marmuru, konglomeratu kwarcowego, spieku i innych nietypowych materiałów.

Blaty granitowe cena – ile kosztuje blat granitowy w Krakowie?

Ceny blatów granitowych są bardzo różne. Jest wiele czynników, które wpływają na to, ile w rzeczywistości będzie kosztował blat. Pierwszym najważniejszym elementem jest kamień. Są płyty granitowe, tak zwane slaby, które za metr kwadratowy kosztują 150 zł, a są takie, których cena znacznie przekracza 1000 zł za każdy metr kwadratowy.

Kolejnym elementem jest wygląd i format blatu. W zależności od liczby elementów, docinek i dodatków, cena może się znacznie różnić. Przykładowo, wielki blat z litego granitu w format litery C będzie znacznie droższy niż ten sam tylko wykonany z trzech pojedynczych elementów.

Poza tym jest jeszcze kilka rzeczy, które mogą wpłynąć na cenę blatów kuchennych z granitu, marmuru czy półkamiennych materiałów.

Schody granitowe Kraków – dlaczego warto wykonać schody z kamienia naturalnego?

Schody granitowe, marmurowe czy wykonane z innego kamienia naturalnego są elementem domu, który zapadnie w pamięć wszystkich odwiedzających. Dawniej schody były traktowane głównie jako praktyczny element domu, który pozwala dostać się na wyższą kondygnację. Dzisiaj zmienia się to coraz bardziej i wiele osób nie wyobraża sobie, że schody mogą być zwykłymi prostymi stopniami, nic niewnoszącymi lub nawet szpecącymi dom.

Dlatego coraz większą popularność zyskują nowoczesne schody półkowe, schody wspornikowe, schody bolcowe czy schody dywanowe. Takie rozwiązania w każdym domu sprawią, że stanie się on znacznie bardziej interesujący. A jeśli wykonamy je z litego kamienia naturalnego, efekt jeszcze bardziej wzrośnie.

Dodatkowo kamień naturalny, a w szczególności granit, jest najlepszym rozwiązaniem na schody zewnętrzne. Zewnętrzne schody granitowe są najtrwalszym, najbardziej praktycznym oraz, co ważne, bardzo bezpiecznym rozwiązaniem.

Tylko właściciele domów wiedzą, jak bardzo uporczywe mogą być schody zewnętrzne wykonane z płytek ceramicznych. Zwykle już po pierwszych mrozach płytki zaczynają odpadać lub pękać. Dzieje się tak, ponieważ nie jest to materiał przeznaczony do zewnętrznych realizacji. Dodatkowo woda opadowa szybko penetruje łączenia i fugi, rozsadzając okładzinę podczas mrozów. A jak jest w przypadku schodów granitowych?

Schody granitowe przede wszystkim są wykonane z litych elementów, bez widocznych łączeń. Oznacza to, że woda nie jest w stanie wpłynąć pod płyty. Dlatego inwestycja w zewnętrzne schody granitowe daje gwarancję, że będzie to produkt na długie lata, który nie będzie wymagał żadnych napraw. Poza tym powierzchnia schodów granitowych jest przygotowana w taki sposób, aby były one bezpieczne oraz antypoślizgowe, a także proste w utrzymaniu czystości.

Schody granitowe na wymiar Kraków – ile kosztują schody kamienne w Krakowie?

Schody z granitu, schody marmurowe czy wykonane z innego rodzaju kamienia naturalnego są zwykle droższe od tradycyjnego obłożenia betonu płytkami ceramicznymi. Jednak droższa jest sama inwestycja, ale w przyszłości, kiedy po kolejnych latach wszystko będzie w idealnym stanie, zauważymy, że było to najtańsze i najlepsze rozwiązanie, jakie mogliśmy wybrać.

Zarówno schody z granitu czy marmuru, jak i blaty z granitu lub marmurowe blaty kuchenne mają różne ceny. W zależności od wybranego kamienia mogą kosztować kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. W tym wypadku nie ma co zgadywać. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę oraz wykonamy blat, o jakim marzysz, i schody, które oczarują każdego gościa.

Rate this page